חרדים יידו אבנים לעבר קצין צה"ל בירושלים

צעירים בשכונת בית ישראל ניפצו את חלון המכונית של הקצין, שלא נפגע. יו"ר יהדות התורה ליצמן: "תקיפת חייל בידי קיצוניים מהווה קו אדום שיש לגנותו בכל פה"

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

קצין צה"ל הותקף היום (שישי) בשכונת בית ישראל בירושלים על ידי חרדים שיידו לעבר מכוניתו אבנים. איש לא נפגע, ומשטרת מחוז ירושלים פתחה בחקירה.

הקצין, מחטיבת גבעתי, נסע במכוניתו ברחוב עין יעקב בעיר, וכאשר יצא ממנה החלו להתגודד סביבו צעירים. הוא חזר לרכב, וכשהחל לנסוע הם החלו ליידות לעברו אבנים ואף ניפצו את שמשתו האחורית.

מדובר צה"ל נמסר כי הצבא "קולט לשורותיו בשנים האחרונות אלפי מתגייסים חרדים לתפקידים משמעותיים בכלל יחידות הצבא". לפי ההודעה, "צה"ל רואה בחומרה, מוקיע ומגנה כל ניסיון לפגיעה במפקדיו וחייליו, העושים לילות כימים בהגנה על ביטחון המדינה ואזרחיה".

בעקבות התקיפה שוחח הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו עם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ'. הוא עודכן במאמצי המשטרה לאתר את התוקפים, ואמר כי "מדובר באירוע מקומם, וצריך למצות את הדין עם פורעי החוק שהרימו יד על קצין צה"ל. שירות בצה"ל הוא מקור לגאווה. צה"ל הוא צבא העם שמגן על כולנו. משרתים בו כל קבוצות האוכלוסייה בחברה הישראלית – כך היה וכך יימשך", דברי נתניהו.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר שתקיפת הקצין היא "מעשה מביש ומכוער שמחייב טיפול מיידי ונחוש של רשויות אכיפת החוק". הוא הוסיף כי "אל לנו להתייחס בסלחנות לאלימות, ואבוי לנו אם בישראל יותקפו חיילים וקצינים משום שהם לובשים מדי צה"ל. עלינו לפעול בכל חומרת הדין נגד מי שמנסים לפגוע בחיילי צה"ל השומרים על ביטחונם של אזרחי ישראל, ולפגוע למעשה בחברה הישראלית כולה".

יו"ר מפלגת ש"ס אריה דרעי אמר בעקבות התקיפה: "יש גבול! תקיפת חייל צה"ל על ידי קיצונים יהודים היא מעשה טרור. נעשה היום מעשה חמור ואני דורש מהמשטרה לעשות הכל כדי להביא את אותם פושעים לדין לאלתר". יו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן קרא אף הוא למצות את הדין עם התוקפים, ואמר כי "תקיפת חייל בידי קיצוניים מהווה קו אדום שיש לגנותו בכל פה". ליצמן הוסיף כי "שימוש באלימות מכל סוג שהוא הינו מעשה פסול וחילול ד'".

אבן שהושלכה על מכוניתו של הקצין

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ