הסטודנטית שהתלוננה נגד מרצה על הטרדה מינית: "ידעתי שאני לא הראשונה ולא האחרונה"

בריאיון לערוץ 2 סיפרה אפרת אפי יעקב כי החליטה להגיש תלונה נגד פרופ' מריו שניידר לאחר ששמעה כי הוא "ממשיך להטריד סטודנטיות". עורכת דינו: "מתנהל נגדו משפט תקשורתי וחד-צדדי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הסטודנטית אפרת אפי יעקב, שהתלוננה נגד המרצה מהאוניברסיטה העברית פרופ' מריו שניידר על הטרדה מינית, התראיינה היום (שני) לראשונה וסיפרה על ההטרדות שספגה. "ההטרדה התחילה מההערה הראשונה לגבי החצאית שלי", סיפרה יעקב בריאיון לערוץ 2. "הוא טען שהיא קצרה מדי, שקשה לו להתרכז ושלא אגיע כך לכיתה. כבר אז משהו נראה לי מוזר בעצם העובדה שהמרצה שלי מסתכל על הגוף שלי".

הוא זרק לי המון הערות על הגוף שלי, ונגע בי", המשיכה יעקב. "גם בסיור בחו"ל, הוא היה מתכופף כדי ללחוש לי משהו באוזן. היד שלו היתה על הכתף ואיכשהו היא היתה יורדת ומחליקה אל הישבן. הנגיעות היו משהו שליווה את כל ההטרדה הזו. אני תמיד אומרת שזו הטרדה ותקיפה כי הוא נגע בי בניגוד לרצוני. זה הגיע בסופו של דבר למצב שהוא ניסה לנשק אותי במשרד שלו ולכפות את עצמו".

לדברי יעקב, "שמעתי שהוא ממשיך להטריד סטודנטיות ולכן הגעתי להגיש תלונה". "ידעתי שהוא ממשיך במעשים הללו. אמרתי לעצמי שבמקרים האלו אני בטוח לא הראשונה ובטח שלא האחרונה שזה קרה לה".

עו"ד אירית באומהורן, המייצגת את פרופ' שניידר, מסרה בתגובה כי "פרופסור שניידר הכחיש לאורך כל הדרך את מרבית טענותיה של המתלוננת ונטל אחריות על אמירות מסוימות שאמר ושהינן התנהגות בלתי הולמת בלבד, ולא מעבר לזה". עו"ד באומהורן הוסיפה כי "המתלוננת היא זאת שבחרה שלא לנהל הליך משפטי, והסכימה במסגרת ההסדר לעובדות להן טען פרופ' שניידר. האוניברסיטה העברית קיבלה את עמדתה ופעלה בהתאם לרצונה של המתלוננת. מצער שכעת, לאחר שההסכם נחתם והושלם וגרסתו התקבלה, מתנהל משפט תקשורתי וחד צדדי נגדו. ההגנה על מתלוננות הינה חשובה אך אין משמעה חוסר הגינות ומחיקת זכויותיו של הצד האחר", דברי באת כוחו של פרופסור שניידר.

לפני כשבועיים החליטה יעקב להיחשף בשמה בסטטוס בפייסבוק, שאליו הצמידה את תמונתה. תחת הכותרת "כל התימניות חמות וגם אותך אני אפרק", פירטה יעקב חלק ממסכת ההטרדות שספגה. יממה קודם לכן נחתם הסכם בינה לבין שניידר ולפיו האחרון לא יוכל לשוב ללמד או להנחות סטודנטים בעתיד, לא יוכל להיכנס במשך שנה וחצי לקמפוס הר הצופים של האוניברסיטה ולא יוכל להשתתף במשך חמש שנים בכנסים אקדמיים או סמינרים באוניברסיטה. שניידר גם יפצה את יעקב ב-95 אלף שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ