גפסו חזר לראשות העיר נצרת עילית, אף שיתחיל בעבודות שירות ביוני

לדברי מקורות בעירייה, לא ברור איך גפסו יתפקד כראש עיר תוך כדי ריצוי העבודות. הפרקליטות צפויה לערער על ההחלטה שלא להטיל עליו קלון ולבקש להשעותו

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

ראש העיר נצרת עילית, שמעון גפסו, חזר אתמול (שני) לתפקידו בעירייה יום לאחר מתן גזר דינו בקבלת שוחד ולאחר השעיה של כשנה וחודשיים. זאת, למרות שנגזר עליו עונש של שישה חודשי עבודות שירות, שאותו הוא אמור להתחיל לרצות בעוד חודש וחצי.

הפרקליטות צפויה לערער על גזר דינו של גפסו ועל ההחלטה שלא להטיל עליו קלון - שאפשרה לו לחזור לראשות העיר. כמו כן, בימים הקרובים צפויה הפרקליטות להגיש בקשה להשעות את גפסו מתפקידו, נוכח כתב האישום השני שהוגש נגדו במאי 2014, אף הוא בגין לקיחת שוחד והפרת אמונים.

גפסו בבית המשפט, שלשוםצילום: רמי שלוש

לפי גזר הדין, גפסו ירצה עבודות שירות במרכז שיקום במגדל העמק במשך חצי שנה, חמישה ימים בשבוע, שמונה שעות וחצי בכל יום. מקורות בעירייה תיארו אתמול את חזרתו של גפסו כ"סערה", והלינו על חוסר היציבות השלטונית בנצרת עילית, שראש העיר שלה הוחלף כבר חמש פעמים בשנה וחצי האחרונות. לדבריהם, לא ברור איך הוא יתפקד כראש עיר תוך כדי ריצוי העבודות.

מקור אחר בעירייה סיפר כי מיד לאחר חזרתו החל גפסו לעשות שינויים בעבודת הרשות המקומית. לטענתו, הוא ביטל מכרזי כוח אדם לכמה תפקידים בעירייה; הודיע כי בכוונתו לבטל חלקים מתוכנית ההבראה של העירייה, "וכל זה למרות שהעירייה בגירעון של 25 מיליון שקלים וצריכה להציג תוכנית התייעלות"; והבהיר לממלא מקומו אלכס גדלקין ולמנכ"ל העייריה כי בכוונתו "לשחרר אותם" מתפקידם.

ואכן, גדלקין קיבל אתמול מכתב שבו נודע לו כי סמכויותיו כממלא מקום ראש העיר נלקחות ממנו לצד המשכורת והרכב שהוקצה לו."איחלתי לו (לגפסו) בהצלחה", אמר גדלקין בשיחה עם "הארץ", "אבל במקום לראות מה קורה בעיר הוא מוריד ממני סמכויות. אם משרד הפנים לא יכול לעשות כלום ומשרד המשפטים לא יכול לעשות כלום אז... בסופו של דבר מי שיקבל את הקלון הוא מי שניהל את העיר במשך שנה והביא אותה לאיזון".

מלשכת גפסו נמסר בתגובה כי "עם חזרתו לראשות העיר נערכה פגישה בינו לבין גדלקין. גפסו הודיע על כוונתו לערוך שינויים במבנה הקואליציה, והשניים סיכמו שלעת עתה ישמש גדלקין בתפקיד סגן ראש עיר בתואר וללא שכר וימשיך להחזיק בתיק הספורט". עוד נמסר שיתר תפקידיו יועברו בשלב הראשון לידי גפסו. "המגעים להקמת קואליציה חדשה צפויים להתחיל בשבוע הבא".

בתגובה לשאלת "הארץ" לגבי הפסקת חלק מתהליכי ההתייעלות בעירייה, אמר גפסו כי המכרזים לא בוטלו וכי הוא מחויב לייעול המערכת העירונית. כשנשאל כיצד יצליח למלא את תפקידו בזמן עבודות השירות, אמר גפסו כי הנושא ייבחן ויימצא לו פתרון.

ממשרד הפנים נמסר כי "גפסו חזר לכהונתו בהתאם לחוק" ובהמשך תיבחן יכולתו לכהן בתפקידו לצד ריצוי עבודות השירות. במקביל, הוסיפו במשרד המשפטים, נבחנת משמעות גזר הדין ביחס לסיום השעייתו מהעייריה.

השתתפה בהכנת הכתבה: רויטל חובל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ