עופר צברי, מנהל הפועל פ"ת לשעבר, הורשע בהסדר טיעון בשורה של עבירות מין בקטינים

בהסדר הודה צברי בכמה מקרים של מעשים מגונים בבני 15-17 תוך ניצול יחסי תלות, במעשי סדום בקטין ובניצול קטינים לזנות, אך לא סוכם העונש

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (שלישי) את עופר צברי, מנהל קבוצת הפועל פתח תקווה בכדורגל לשעבר, בעבירות מין בקטינים בני 15-17. צברי הורשע בהסדר טיעון והודה בכמה מקרים של מעשים מגונים תוך ניצול יחסי תלות, מעשי סדום בקטין וניצול קטינים לזנות.

הסדר הטיעון כלל הודאה במרבית מהאישומים, אך לא הוסכם על העונש. ההסדר כלל תיקון של כתב האישום שבו שונו נסיבות ביצוע העבירות כך שבשניים מהמקרים, הומרה אי ההסכמה לביצוע העבירות לניצול יחסי התלות. בפרקליטות מחוז תל אביב הסבירו כי השיקול המרכזי בעריכתו של הסדר הטיעון היה לחסוך מהמתלוננים הקטינים את מתן העדות בבית המשפט. 

צברי נעצר לראשונה ב-27 בנובמבר על ידי שוטרי תנועה בחולון, כשהוא ונער בן 17 נמצאו עירומים למחצה במכוניתו. הוא נחשד בביצוע עבירות מין בנער, נמלט מהמקום ועל פי החשד דרס את השוטרת נוי זיתון. הוא נעצר כעבור זמן קצר בחולות ראשון לציון לאחר שירי בוצע לעבר מכוניתו והיא נתקעה. כעבור כשבוע שחרר אותו בית משפט השלום למעצר בית.

ממדי הפרשה החלו להתברר עם קבלת תוצאות בדיקת הנייד של צברי. בטלפון הנייד נמצאו מספר התכתבויות עם נערים שצברי לא הספיק למחוק ושהעלו חשד שקיים עמם קשר מתמשך וניצל אותם מינית מתוקף תפקידו. בדצמבר האחרון נעצר צברי יחד עם שלושה גברים, בהם קצין בכיר בצה"ל, בחשד כי קיימו יחסי מין עם קטינים תמורת כסף, והוגש נגדו כתב אישום. 

צברי בעת הארכת מעצרו, בנובמבר האחרוןצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ