אביו של אייל גולן נידון לשנתיים מאסר על שידול לזנות

עוד נקבע כי דני ביטון יפצה את שלוש המתלוננות ב-50 אלף שקל במסגרת עסקת הטיעון שנחתמה עמו. בפרקליטות סוברים כי מדובר בהרשעה תקדימית בשל נסיבותיה הייחודיות

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (רביעי) על דני ביטון, אביו של אייל גולן, שנתיים מאסר בפועל, בהתאם להסדר הטיעון שנחתם איתו. כמו כן, נקבע כי ביטון יפצה את שלוש המתלוננות שנותרו בכתב האישום ב-50 אלף שקל. 

ביטון הגיע לאולם הדיונים של ראש ההרכב, השופט גלעד נויטל, בליווי בנו. הוא סירב להתראיין או להביע חרטה, אך סניגורו, עו"ד ששי גז, אמר בשמו כי "דני הביע חרטה מלאה על מעשיו בעצם ההודאה בתיק. הוא השמיע את קולו בבית המשפט ולקח אחריות. שנתיים מאסר זה לא עונש קל לאדם בגילו".

בחודש שעבר הורשע ביטון במסגרת הסדר טיעון בשורה של עבירות חמורות, בהן שידול לזנות בנסיבות מחמירות וקבלת שירותי זנות מקטינות. המתלוננות הביעו את הסכמתן להסדר והוא נחתם על דעתן.  ביטון יחל לרצות את עונשו ב- 14 ביוני בכלא ניצן.

דני ביטון בבית המשפט ב-2013צילום: מוטי מילרוד

הפרקליטות הסבירה כי עמדה בפניה שאלה משפטית תקדימית באשר לתמורה שניתנה בתיק זה, בגין עבירת הזנות, שכן "בתיק זה התמורה המרכזית היתה הרצון של הנערות לחסות בחיי הזוהר, להיות קרובות לאייל גולן ולהימצא בהופעות שלו. לעמדת התביעה זו נסיבה ייחודית שבה התמורה היא תמורה התנהגותית". 

הפרקליטות הדגישה בתום הקראת גזר דין כי פסק הדין מבסס נורמה תקדימית לפיה מעשיו של ביטון מהווים עבירה פלילית שמחייבים מאסר ולא עוד אמירות באשר להיעדר מוסריות או התנהגות בלתי נאותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ