חייל מחטיבת הנח"ל מואשם באונס חיילת בבית השריון בתל אביב

כתב האישום, לפיו החייל התעלם מהפצרות החיילת שיפסיק את מעשיו ואמר לה: "לא היה לי סקס כבר שלושה שבועות", מייחס לו שתי עבירות אינוס. סנגורו: יחסי המין קוימו בהסכמה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

התביעה הצבאית הגישה אתמול (שלישי) לבית הדין הצבאי ביפו כתב אישום נגד חייל מחטיבת הנח"ל בגין אונס חיילת בבית השריון בתל אביב. לחייל מיוחסות שתי עבירות אינוס. לפי סנגורו, הנאשם כופר באישומים נגדו וטוען כי השניים קיימו יחסי מין בהסכמה.

לפי כתב האישום, החייל והחיילת הכירו לראשונה בתחילת אפריל בחדר הכביסה של בית השריון בעיר. הנאשם שאל לשמה של החיילת וביקש שתכבס את חולצתו יחד עם כביסתה. היא נעתרה לבקשתו ובהמשך ליווה אותה הנאשם לחדרה.

בשלב זה הציע הנאשם לחיילת לשתות משקה אלכוהולי בחדרו. בתחילה היא סירבה אך לאחר מאמצי שכנוע מצד החייל היא נעתרה לבקשתו. כשהגיעו השניים לחדרו של הנאשם שהה בו באותה העת חייל נוסף, והנאשם הציע לעבור לחדרה של החיילת. היא סירבה, ולאחר שהמשיך לנסות ולשכנע אותה נעתרה פעם נוספת. השניים עברו לחדרה עם בקבוק וויסקי.

כתב האישום, שעל הגשתו דווח לראשונה ב"חדשות 2 אונליין", מתאר כי בעת שעזב הנאשם את החדר כדי להביא כוסות שתייה, שלחה החיילת הודעת טקסט לבן זוגה, בה כתבה: "אני לא יודעת מה לעשות, מישהו הציע לי לשתות והוא עוד מעט בא אליי עם וויסקי".

הנאשם והחיילת שתו ושוחחו ביניהם, אז סיפר לה חייל הנח"ל על קשייו בצה"ל ושאל: "זאת לא סיבה שתסכימי עכשיו לנשיקה?". החיילת השיבה בשלילה ואמרה שיש לה חבר. הנאשם ניסה בכל זאת לנשק אותה. בפעם הראשונה היא הצליחה להסיט את פניה, וכשניסה לנשק אותה בשנית אמרה: "לא כדאי לנו לעשות את זה". הנאשם אמר שוב כי "מגיעה לך נשיקה" והשניים התנשקו. בשלב זה החל הנאשם ללטף את החיילת, אך היא אמרה לו שהיא לא מעוניינת במעשיו. הוא השיב כי "הכל יהיה בסדר, אל תפחדי".

התביעה הצבאית מתארת בכתב האישום כיצד למרות הפצרותיה של החיילת, שביקשה מהנאשם שיפסיק את מעשיו ואף דחפה אותו בידיה, המשיך החייל וביצע בה מעשה אינוס. החייל המשיך במעשיו גם לאחר שהחיילת אמרה לו: "לא נעים לי, מה שאנחנו עושים זה לא בסדר ואני לא רוצה שזה ימשיך".

לאחר שהגיע לפורקן, אמר לה הנאשם: "אוי סליחה, לא היה לי סקס כבר שלושה שבועות". החיילת ביקשה מהנאשם לשמור על שאירע בסוד, ולאחר מכן פרצה בבכי. כתב האישום מציין כי הנאשם השיב לה "שככל שתצטרך משהו יש לה את מספר הטלפון שלו. אז התלבש הנאשם ויצא מחדרה של המתלוננת".

עו"ד בועז קניג, סנגורו של הנאשם - חייל בודד שעלה לארץ לפני כשנה וחצי, מסר כי "מרשי כופר מכל וכל במיוחס לו". לדבריו, "החייל מאשר שכשעתיים לאחר שהכיר את החיילת הם קיימו יחסי מין בסכמה מלאה. למעשה, מדובר בחיילת שרק לאחר קיום יחסי המין נזכרה שיש לה חבר, ובלחצו של החבר הגישה את תלונתה". 

במקביל, אתמול נעצרו ארבעה חיילים מחיל האוויר בחשד שאנסו חיילת המשרתת יחד עמם בבסיס, זה אחר זה. אתמול הגישה החיילת תלונה במשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח) בעידוד בני משפחתה ולאחר שמפקדיה המליצו לה לעשות זאת, כך לפי קצינים בצבא.

לפי התלונה שהגישה החיילת, המקרה אירע בשעת לילה לפני כשבועיים, אז נכנסו החיילים לחדרה בבסיס חיל האוויר בחצרים ואנסו אותה. אחד החשודים בפרשה טוען כי מדובר ביחסי מין שקוימו בהסכמה. עו"ד שי רודה, סנגורו של אחד החשודים,  מסר בתגובה כי "מרשי טוען שהמעשים היו בהסכמה. הוא מודה שהם קיימו יחסי מין, אך אלו היו בהסכמה ולא היתה לו כל אינדיקציה שהיא לא מסכימה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ