עופר נמרודי הוא איש התקשורת לשעבר החשוד במתן שוחד לרונאל פישר

מו"ל ועורך מעריב לשעבר שוחרר למעצר בית למשך יומיים. אתמול הוא נחקר באזהרה במשך שעות בחשד שהעביר לפישר כספים בתמורה למידע שקיבל על חקירות המתנהלות נגדו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מו"ל ועורך עיתון "מעריב" לשעבר עופר נמרודי הוא איש העסקים שנעצר אתמול (שני) בחשד למתן שוחד לעורך הדין רונאל פישר. נמרודי, מנכ"ל חברת הכשרת הישוב, חשוד שהעביר לפישר כספים בתמורה לקבלת מידע על חקירות המתנהלות נגדו. הוא שוחרר למעצר בית בן יומיים. מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר כי נמרודי חשוד בעבירות מתן שוחד ובשיבוש מהלכי משפט, וכי פעולות החקירה בעניינו ובעניינם של החשודים הנוספים בפרשה נמשכות.

בשבוע שעבר סיפקה עדת המדינה בפרשה מידע שהביא לגל מעצרים של אנשי עסקים ובעלי תפקידים ציבוריים בכירים, בהם נמרודי. אתמול הוא נחקר תחת אזהרה במשך שעות במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בירושלים. יחד עמו נעצרו גם שני אחים, אנשי עסקים הפעילים בשוק הנדל"ן, ומי שהיה בעבר מנכ"ל חברת נתיבי ישראל, שי ברס. ברס חשוד במתן שוחד לקצין משטרה תמורת קבלת מידע מתיקי חקירה משטרתיים.

עורכי דינו של נמרודי, ז'ק חן ומיכל רוזן עוזר, מסרו כי "מר נמרודי ענה לכל שאלות חוקריו והכחיש כל קשר לפרשה. בתום החקירה שוחרר לביתו". פישר נחשב לבן טיפוחיו של נמרודי כבר מאז שעבד כעיתונאי במעריב בראשית שנות התשעים. המו"ל פינק אותו בנסיעות לחו"ל, במשכורת גבוהה ובמכונית על חשבון הבית. הוא אף קיבל חדר משלו, לא רחוק מחדרו של נמרודי.

נמרודי נעצר בשנת 1995 בחשד שביצע האזנות סתר על רקע התחרות בין ידיעות אחרונות למעריב. שלוש שנים לאחר מכן הוא הורשע ונידון לשמונה חודשי מאסר והשעה עצמו מתפקיד העורך הראשי של העיתון. בסרטון - נמרודי מעלים ראיות:

בסוף 1999 נעצר שוב נמרודי בחשד לשיבוש הליכי חקירה, מתן שוחד, ניסיון רצח ועוד. בעסקת הטיעון, שבה הודה בעבירות קלות יחסית, נמחקו כל העבירות החמורות שיוחסו לו והוא הורשע בעבירות של שיבוש מהלכי חקירה ומשפטונידון ל-25 חודשי מאסר.

אתמול פורסם כי במח"ש בוחנים את האפשרות שרב פקד בדימוס ערן מלכה, קצין המשטרה שחשוד בפרשת עו"ד רונאל פישר, יהפוך לעד מדינה. במחלקה בוחנים אם מלכה יוכל לספק מידע אודות בכירים אחרים המעורבים בפרשה, ובתמורה לחתום איתו על עסקת טיעון מקלה.

מלכה נחשב על ידי החוקרים לאיש של פישר בתוך המשטרה, וחשוד שהעביר לכאורה לפישר מידע מחדרי חקירות. מאז החלה החקירה שמר על שתיקה, אך אתמול, בעקבות ההתפתחויות בחקירה, החל לדבר והעלה את האפשרות שיהפוך לעד מדינה בתיק. 

במח"ש, כאמור, ממתינים עם קבלת ההחלטה בעניינו של מלכה עד שתתברר מידת מעורבותו בחשדות לשוחד ולהדלפות מהחקירות ללקוחותיו של פישר. ככל הידוע, מלכה טרם הציג לחוקרים מידע לפיו קצינים בכירים ממנו במשטרה ובעלי תפקידים משמעותיים היו חלק מתעשיית השוחד וההדלפות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ