שרה נתניהו: מני נפתלי ביקש להפיל ראש ממשלה בעזרת גורם תקשורתי

רעיית ראש הממשלה העידה בתביעת אב הבית לשעבר והכחישה את טענותיו: "דמי נשפך בראש חוצות". עדויות אנשי המשרד חשפו אי־סדרים בעבודתו

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
רויטל חובל
רויטל חובל

מני נפתלי ביקש "להפיל ראש ממשלה בעזרת גורם תקשורתי חזק מאוד", כך טענה אתמול רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו בעדותה בתביעתו של נפתלי, לשעבר אב הבית במעון ראש הממשלה. נתניהו, שהופיעה לראשונה בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, הוסיפה והאשימה את נפתלי בסחיטה. "שנה וחצי בוצעה סחיטה באיומים של משרד ראש הממשלה", אמרה. "קיבלתי אס־אמ־אסים מאנשים, שאם לא יאשרו לו כספים או עבודה הוא ייצא על גברת נתניהו".

"למעלה משנה נשפך דמי בראש חוצות על ידי מני נפתלי והתומכים בו בעידודה של התקשורת", אמרה נתניהו בעדותה. "עד עצם הרגע הזה לא נשמע קולי. קשה לחיות ככה. מה שעושים לנו, לי ולבעלי, שפיכות הדמים".

עורכת דינו של נפתלי, נעמי לנדאו, שאלה את נתניהו מדוע לא דרשה לפטר את נפתלי. "לקח מספר חודשים עד שנתקלתי בהתנהגות הבוטה", השיבה נתניהו. לדבריה, "מאחר שאנחנו רדופים על ידי התקשורת אנחנו מפחדים. בשבילי לפטר את אב הבית זה כותרות ולא רציתי אותן. ידעתי שהתקשורת תשחט אותי". כשנשאלה למה הסכימה להעסקתו של נפתלי במעון השיבה: "מני לחץ עלי... בגדתי בקולות הפנימיים שלי ואני מצרה על כך".

שרה נתניהו בבית הדין לעבודה, אתמולצילום: אוליבייה פיטוסי

"לא ייתכן שסתם הוא (נפתלי) יהיה מלך העולם, כולל בתקופת הבחירות", אמרה נתניהו על סיקור הפרשה. "יש לו קשרים בעיתון מסוים, הופכים אותו לסלבריטי בינלאומי. מי שתומך בו שם למטרה לחסל את בעלי, אתם יודעים מי זה". כשהזכירה לנדאו את שמו של מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס הגיבה נתניהו: "לא אומרים את שמו. הוא כמו הדמות מ'הארי פוטר'" (הנבל וולדמורט). בהמשך התייחסה למוזס במלים "אותו אדם שאמרנו קודם את שמו".

נתניהו טענה כי נפתלי נהג להכות, כ"דאחקה", את חבריו של בנה אבנר שבאו לבקר במעון. והוסיפה: "אני יודעת שככה היה מרביץ גם לעובדי הבית". נתניהו הכחישה בתוקף את טענת נפתלי שלפיה התקשרה אליו לפנות בוקר ונזפה בו על שקנה חלב בשקית ולא בקרטון: "לא משנה לי אם זה שקית או קופסה". כן הכחישה שהיכתה עובדת ושזרקה מפת שולחן בעת ארוחה: "אני דור שלישי לשואה, זה לא הולך עם הדנ"א שלי".

נתניהו התייחסה גם לפרסומים על הוצאות המעון. ביחס להוצאות על נרות אמרה: "זה בושה וחרפה, זה לא נראה לי דבר ראוי לדבר עליו". כאשר נשאלה מדוע לא דרשה לתקן ליקויים במעון השיבה: "אני לא רוצה לבזבז כספי מדינה... בפרט עם תקשורת כל כך חודרנית ומרושעת".. כאשר לנדאו התייחסה לפרשת המוביל אבנר עמדי, התרעמה נתניהו: "אין לי זכות לנשום כמעט. איזו זכות יש לי בכלל בחיים האלה? אם לא היה לי חשוב המדינה ובעלי לא הייתי נמצאת במקום הזה. אני נשחטת על כל צעד ושעל".

מני נפתלי בבית הדין לעבודה, אתמולצילום: אוליבייה פיטוסי

את הסמנכ"ל במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, עימתה עורכת דינו של נפתלי נאווה פינצ'וק־אלכסנדר עם עדותו בפרשת עמדי, שבה אמר על נתניהו: "היה לי פחד אמיתי ממנה. היא השליטה טרור". סיידוף הגיב: "עברו 16 שנה, השתניתי מאז. יכול להיות שהיתה אי־הבנה ביני ובינה והתרגשות לעמוד מולה במעמד הזה בקדנציה הראשונה. היום זה לא אותו דבר בכלל". פינצ'וק־אלכסנדר הזכירה מסמך שבו הביע סיידוף רצון שנפתלי ימשיך לעבוד במעון. סיידוף אמר: "אמרתי שהוא עובד טוב, לא מנהל טוב". על הטענות לגבי יחסה של שרה נתניהו לעובדים אמר סיידוף: "עברתי שמונה ראשי ממשלה ותמיד שמעתי כל מיני ריכולים למיניהם, לא כל ריכול זו תלונה".

עדויות נוספות חשפו אי־סדרים בעבודת המשרד. כך, העיד סמנכ"ל משאבי אנוש רן ישי כי לא היה ברור אם משרת אב הבית מצריכה מכרז או שמדובר במשרת אמון ולא הצליח להצביע על מקורם של מכתבי תמיכה בשרה נתניהו שצירף לתיק. בכיר במשרד העיד כי מחשש לתביעה של נפתלי שולמו לו בהוראת סיידוף 12 אלף שקל.

בתום הדיון הגיב נפתלי לעדות נתניהו: "אומרים שאני ממומן על ידי אנשים, אין לי גרוש. אם הייתי סוחט באיומים הייתי מקבל כל מה שאני רוצה, אנשים במשרד עשו את זה. אני לא שופט אותה, היא רצתה להחזיר לי על השתייה (טענתו לפיה נתניהו שותה אלכוהול בכמויות גדולות). קשה לי להסתכל עליה ולה בטח קשה להסתכל עליי". לנדאו הוסיפה: "לא האמנתי שבמשרד ממשלתי מהדרגה הראשונה מתנהלים אנשים בלי לדעת מה הולך שם. על עדות נתניהו אמרה: "היא התעסקה רק עם עצמה — כמה פגעו בה, כמה עשקו אותה, כמה התלוננו עליה".

פרקליטה של נתניהו, יוסי כהן, אמר בתום הדיון: " הגברת נתניהו דיברה בחום וברגש ונוכחתם שמדובר באשה דוברת אמת. העדות שלה היתה אמינה ומוצקה מאוד. לדעתי התביעה תידחה".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ