עד מדינה בכיר מארגון הפשע של יוסי מוסלי הביא לפענוח שלושה מקרי רצח

העד, שגויס לפני כשנה, היה שותף לחלק משמעותי ממקרי הרצח שבוצעו במסגרת מלחמות הפשע בין מוסלי לארגונו של אברג'יל ובחלקם אף היה נוכח

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

עד מדינה בכיר מארגון הפשע של יוסי מוסלי, שגויס על ידי המשטרה, הביא לפיענוח שלושה מקרי רצח במסגרת המלחמות של הארגון מול ארגונו של יצחק אברג'יל. בשלושה מקרי רצח נוספים, טוענים במשטרה, מבצעי הרצח נרצחו בעצמם. בכך רשמה לעצמה המשטרה הישג משמעותי במסגרת המאבקים בין ארגוני הפשע.

במשך שנים התנהלה מלחמה בין ארגון הפשע של יוסי מוסלי לזה של יצחק אברג'יל. הסיבה למלחמה היתה השליטה בתחום ההלוואות בשוק האפור באזור ראשון לציון, חולון ובת ים. למעלה מ–14 קורבנות גבתה המלחמה הזו, חלקם קטינים בני 17 שגוייסו כחיילים בארגונים.

לפני יותר משנה הגיע השינוי הדרמטי. היחידה המרכזית של מחוז תל אביב הצליחה לגייס עד מדינה, בכיר בארגונו של מוסלי שהיה עד ושותף לחלק משמעותי ממקרי הרצח. אחרי שהבינו מי הוא אותו עד מדינה, גרם הגיוס לרעידת אדמה בעולם הפשע, משום שהיה ברור לכולם שאותו עד יודע מספיק כדי להכניס את כל הדרג המבצעי של הארגונים לכלא.

מימין: מאור כהן, ניר דבח, אלעד סרויה ואביאל ווהל, בחודש שעברצילום: ניר קידר

החקירה התנהלה בשיתוף פעולה בין ימ"ר תל אביב לימ"ר מרכז וכל יחידה קיבלה אינפורמציה על מעשי הרצח שנעשו בתחומה. היום תגיש הפרקליטות כתבי אישום כנגד חברי ארגון פשיעה: אלון מימון, רועי אשולי, שי אשולי, קובי מרציאנו, ליאור גרינברג, ניר דבח, אביאל ווהל ועמרם כהן, בחשד למספר מקרי רצח, קשירת קשר למעשי רצח, החזקת אמצעי לחימה ועוד. מדובר בשלושה מקרי רצח של בר כהן ורצח כפול של אוהד פרנקו ודניאל סמרה. במהלך החקירה התברר כי עד המדינה יודע בוודאות מי היה הרוצח של רונן גבריאלי, שי דהבול וירין שאטי.

לעד המדינה היתה הכרות קרובה לרוצח ואף היה יחד עמו בחלק מהמקרים, אולם לטענתו הוא לא זה שלחץ על ההדק. במהלך החקירה נרצח אותו חשוד ברצח בחו"ל, ובמשטרה סבורים שמדובר במידע וודאי על זהות הרוצח וכך יבחנו את המשך הטיפול באותם תיקים.

מפקד מחוז ת"א, ניצב בנצי סאו, אמר כי "מדובר בחקירה גדולה ומסועפת ולהצלחתה שותפים ימ"ר ת"א, ימ"ר מרכז ובכירי פרקליטות, המלווים באופן צמוד ומקצועי את כל שלבי החקירה. זו ההוכחה כי כאשר ישנו שילוב זרועות של גורמי אכיפת חוק וריכוז מאמץ ניתן להגיע לתוצאות משמעותיות במסגרת המלחמה בפשיעה החמורה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ