הערכה במח"ש: כתב אישום יוגש נגד רות דוד עוד השבוע

פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר שוחררה היום למעצר בית, וצפויה לעמוד לדין בגין תיווך לשוחד, מתן וקבלת שוחד. מח"ש פשטה על ביתו של רונאל פישר וחילטה רכוש שבבעלותו

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

במחלקה לחקירות שוטרים צפויים להגיש כבר השבוע כתב אישום נגד רות דוד, מי שהיתה פרקליטת מחוז תל אביב ונעצרה במסגרת פרשת רונאל פישר. דוד, ששוחררה היום (שני) למעצר בית, תואשם בתיווך לשוחד, מתן וקבלת שוחד, לאחר שעל פי החשד קיבלה מרפ"ק ערן מלכה מידע על חקירת יאיר ביטון, מבעלי חברת הבנייה ב. יאיר, תמורת תשלום.

כמו כן, דוד תואשם כי הציעה לעורך הדין ניסים מרום מפרקליטות המדינה תפקיד של יועץ משפטי לחברת נתיבי ישראל, כאשר המנכ"ל שעמד בראשה שי ברס היה תחת חקירה פלילית. מרום, שליווה את חקירת המשטרה בפרשת ב.יאיר, העיד אתמול בפרשת פישר במשרדי מח"ש בירושלים. לפי החשד, דוד הציעה לו שוחד כדי לפגוע בחקירת החברה, אותה ליווה. 

פרקליטת מחוז ת"א לשעבר, רות דוד, בביהמ"ש בירושלים, אתמולצילום: אמיל סלמן

לפי עדותו, דוד, שהכירה אותו מתפקידה כפרקליטת המחוז, הציעה לו לעזוב את תפקידו בעבור משרה טובה יותר. במח"ש טוענים כי במעשיה ביקשה דוד "לקנות" את מרום ולדאוג לכך שלא יגיש כתב אישום בתיק. מרום דיווח לממוניו על ההצעה בזמן אמת, ולפי מח"ש הוא אינו חשוד בדבר ולא נחקר באזהרה.

הערב פשטו אנשי המחלקה לחקירות שוטרים על ביתו של רונאל פישר וחילטו רכוש השייך לו. בין השאר נלקחו מכוניות שבבעלותו, סירת דיג ורכוש נוסף בעל ערך. כמו כן, הוקפאו חשבונות הבנק של פישר.

"מלכה ופישר חצו את כל הגבולות האפשריים"

מוקדם יותר היום הוארך מעצרם של מלכה ופישר עד לימים חמישי ושישי, בהתאמה. כפי שפורסם, מח"ש צפויה להגיש השבוע כתבי אישום גם נגד מלכה ופישר בגין קבלה ותיווך לשוחד, מרמה והפרת אמונים ושיבוש הליכי חקירה. כמו כן, במח"ש מתכוונים לבקש בהמשך להאריך את מעצרם עד לתום ההליכים בתיק, מחשש שהשניים יפעלו לשבש את מהלכי המשפט.

בהחלטתה להאריך את מעצרם של השניים, התייחסה השופטת לפגישה שקיימו כמה מהחשודים לאחר שפישר קיבל בטעות פקס ממח"ש על כך שטלפונו הנייד נפרץ. "אשר לפגישת השיבוש", כתבה. "ישנו קו המפריד בין פגישת ייעוץ לגיטימית, שבה נועץ חשוד בעבירה פלילית בסנגוריו טרם חקירה, לבין ישיבה רבת משתתפים, שחלקם חשודים באותה פרשה ממש ואשר תכליתה תיאום גרסאות וניסיון לסכל פעולות חקירה עתידיות. דומה כי במקרה זה חומר הראיות מצביע על כך שקו הגבול נחצה".

נציגת מח"ש, עו"ד נועה לימור, אמרה לשופטת בדיון כי "המעשים המיוחסים למשיבים מאופיינים בתחכום, בתעוזה ובהיעדר מעצורים באופן שאינו מאפשר ליתן בהם אמון כלשהו. השניים לא בחלו בשום אמצעים וביחד חצו את כל הגבולות האפשריים. דבר לא היווה תמרור עצור עבורם. ערן מלכה ורונאל פישר אחד הם".

רב פקד בדימוס, ערן מלכה, אמר היום כי הוא לא מתכוון לחתום על הסכם עד מדינה בפרשה. "אני לא אצא מזה", אמר. "אני אצטרך לשלם מחיר אבל יהיה בסדר בסוף. זה לא על הפרק להיות עד מדינה. לקחתי אחריות על המעשים שלי, אשלם את המחיר ובאומץ רב. אין ברירה". לטענתו, הוא נקלע לפרשה מבלי שהיתה לו שליטה על כך ו"הכסף לא היה עניין בסיפור הזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ