שמונה מאנשי ארגון הפשע של מוסלי מואשמים בשלושה מקרי רצח

הסכם שנחתם עם עד המדינה מארגונו של מוסלי הוביל לפענוח מקרי הרצח שהתרחשו במסגרת מאבקים בעולם התחתון. "עדותו מסבכת ומפלילה את כל הנאשמים במעורבות באישומים אלה"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

הפרקליטות הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתבי אישום נגד שמונה חברים בארגון הפשע של יוסי מוסלי בגין מעורבות בשלושה מקרי רצח במסגרת מלחמות הארגון בארגונו של יצחק אברג'יל. פענוח הרציחות אירע הודות להסכם שנחתם עם עד מדינה מארגון הפשע של משפחת מוסלי, אשר גויס על ידי המשטרה והיה שותף משמעותי בחלק ממקרי הרצח.

כתב האישום הוגש נגד אביאל וואהל (37), ליאור גרינברג (42), עמרם כהן (59), ניר דבח (33), אלון מימון (32), שי אשולי (37), רועי אשולי (31) ויעקב יום טוב (32) בגין מעורבות ברצח בר כהן, רצח אוהד פרנקו ודניאל סמארה, קשירת קשר לביצוע פשע, החזקת נשק שלא כדין, הצתה, סחיטה באיומים, פציעה בנסיבות מחמירות, שוד ועבירות נוספות.

לפי כתב האישום, אחיו של יוסי מוסלי ואנשיו תכננו לרצוח את מי שעמד בראש ארגון הפשע של משפחת אברג'יל, מוטי חסין. זאת לאחר שחשדו כי חסין היה מעורב ברצח אבי דוד במסעדה בבת ים בשנת 2011. אחד מהנאשמים, אביאל וואהל, היה איש סודו, יד ימינו ועוזרו של מוסלי ושאר הנאשמים היו כפופים לשניים. חסין ואנשיו זוכו על ידי בית המשפט המחוזי מרצח דוד בספטמבר האחרון.

מימין: מאור כהן, ניר דבח, אלעד סרויה ואביאל ווהל, בחודש שעברצילום: ניר קידר

בר כהן היה מזוהה עם אנשי מוטי חסין ונרצח בינואר 2012. לפי כתב האישום, הנאשם ליאור גרינברג הגיע לגינה בבת ים וירה בכהן. בתמורה לכך, שילמו לו וואהל ומוסלי 50 אלף דולר, ימים אחדים לאחר הרצח.

במקרה נוסף המופיע בכתב האישום, תכננו מוסלי ואנשיו לרצוח גם את אוהד פרנקו ודניאל סמארה, שהיו מזוהים עם ארגונו של מוטי חסין. בפברואר 2012 הגיעו עמרם כהן וחברים נוספים בארגון לבניין שבו התגורר סמארה עם אמו ובת זוגו. לאחר מכן, הם ירו בפרנקו וסמארה.

הנאשמים נעצרו לפני חודש יחד עם ראש הארגון יוסי מוסלי ואחיו שי מוסלי. התיק נגד יוסי מוסלי, המרצה עונש מאסר בגין תיק אחר, נסגר מחוסר ראיות.

לפי המשטרה, שביקשה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים, עדותו של עד המדינה ששמו אסור בפרסום "מסבכת ומפלילה את כל הנאשמים במעורבות באישומים אלה, כל אחד על פי חלקו. בין היתר, תיאר העד מספר פגישות בהן הביע שי מוסלי בפני העד ... את כוונתו לפגוע במוטי חסין ובמנוחים ז"ל מתוך רצון לנקום את רצח אבי דוד ז"ל".

כמו כן, נכתב כי ישנן שיחות הלקוחות מהאזנות סתר בין הנאשמים לבין עד המדינה וכן בינם לבין עצמם, "המעידות בראש ובראשונה, על התסכול, הכעס, ההלם והאבל בו היו שרויים הנאשמים לאחר הירצחו של אבי דוד ז"ל ועל רצונם לנקום במי שאחראי לרציחתו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ