בשל הסתעפות החשדות נגד רות דוד: פרשת רונאל פישר תועבר לחקירת להב 433

לדברי המפכ"ל דנינו, המהלך נובע מהחשד כי חלק מהעבירות בוצעו בעת כהונתה של דוד כפרקליטת מחוז תל אביב. במח"ש יתמקדו בחקירת מעורבות השוטרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, הודיע היום (רביעי) כי חקירת פרשת רונאל פישר תועבר מהמחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) לידי חוקרי יחידת ההונאה להב 433. המהלך נובע מהסתעפות הפרשה והחשדות סביב פרקליטת מחוז ת"א לשעבר, רות דוד, עוד בתקופת כהונתה, בין השנים 2002 ל-2010, והחשד למעורבות אנשי עסקים ומשפט נוספים. במח"ש ימשיכו לחקור את מעורבות השוטרים ואילו חוקרי להב 433 יתמקדו בחשדות בדוד.

"בימים הקרובים תועבר חקירת פרשת רונאל פישר ותנוהל על ידי להב 433", אמר דנינו ביום עיון במכללה האקדמית בנתניה. לדבריו, "מדובר בחקירה גדולה בעלת משמעויות נרחבות שמי שאמור להמשיך לטפל בה זה היחידות המובילות במשטרה. מח"ש תמשיך לחקור את מעורבות השוטרים בפרשה אבל המשטרה תחקור את ההתפתחויות הנוספות".

לדברי בכירים במשטרה, מדובר בחקירה שלמרות שהתחילה בעקבות החשדות נגד רפ"ק בדימוס ערן מלכה, זאת פרשה שיצאה מגבולות הגזרה של מח"ש. לדברי הבכירים, "הפרשה לא בנויה לממדים של מח"ש".

במח"ש התמקדו בחשדות סביב פועלה של דוד בשנה האחרונה. אולם מאז התפוצצה הפרשה, החלו להגיע כמה תלונות ובקשות לבדיקת תיקים שדוד טיפלה בהם בימיה כפרקליטה, שההתנהלות בהם לכאורה חשודה. בלהב 433 יבדקו את החשדות, ויחקרו את המעורבים כדי להבין אם אכן היתה הטיה בתיקים המדוברים. 

מחר, צפויה מח"ש להגיש כתבי אישום נגד פישר ומלכה בגין קבלה ותיווך לשוחד, מרמה והפרת אמונים ושיבוש הליכי חקירה. מי שהביא לחשיפת פרשת רונאל פישר הוא אלון חסן, לשעבר יו"ר ועד נמל אשדוד. חסן תיעד את פישר מבקש ממנו כספים עבור מידע מהפרשיות עליהן נחקר. מהחקירה עלה החשד כי מלכה הוא זה שהעביר לפישר מידע תמורת שוחד, שיחד קציני משטרה נוספים ושיבש הליכי חקירה. במח"ש סבורים כי פישר הציע את המידע המשטרתי שקיבל ממלכה לשורת נחקרים וחשודים בהם אנשי עסקים ובעלי תפקידים ציבוריים בכירים. בכירה במשרד עורכי הדין של פישר חתמה על הסכם עד מדינה עם מח"ש וצפויה להעיד נגדו. שלושה עורכי דין ממשרדו של פישר חשודים בשיבוש הליכי חקירה.

בין הנחקרים הבולטים היו עופר נמרודי - מנכ"ל חברת "הכשרת היישוב" ולשעבר מו"ל ועורך "מעריב", החשוד במתן שוחד לפישר בתמורה לקבלת מידע על חקירות המתנהלות נגדו; האחים יוסף ואביב נחמיאס - קבלנים החשודים בעבירות שוחד ובשיבוש הליכי משפט; שי ברס - לשעבר מנכ"ל חברת "נתיבי ישראל", החשוד במתן שוחד לקצין משטרה בתמורה לקבלת מידע מתיקי חקירה; עו"ד רות דוד - לשעבר פרקליטת מחוז תל אביב, החשודה במתן ובתיווך לשוחד ובשיבוש הליכי חקירה; פרופ' יורם ברק - מנהל מחלקה בבית החולים אברבנאל, החשוד שסייע למלכה לשבש את החקירה נגדו; יאיר ביטון - בעלי חברת הבנייה "ב. יאיר", החשוד במתן שוחד כדי לקבל מידע על חקירה סמויה בעניינו. לפי החשד, בפרשה מעורבים גם קציני משטרה בכירים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ