יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

הפרקליטות תגיש היום (חמישי) כתבי אישום בבית משפט המחוזי בירושלים נגד עורך הדין רונאל פישר וקצין המשטרה לשעבר ערן מלכה, בגין עבירות שוחד ושיבוש מהלכי חקירה. בנוסף, ייפגשו בכירים בפרקליטות ובמחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) כדי להחליט אם להגיש כתב אישום נגד פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, רות דוד, כבר בשלב זה.

מבחינת מח"ש, חקירת דוד שהתמקדה רק בחשדות סביב פועלה בשנה האחרונה, הסתיימה. במשטרה סבורים שיש להמתין עם כתב האישום נגד דוד, וזאת כדי למנוע ממנה לקבל את חומרי החקירה בזמן שחקירה משטרתית אמורה להתנהל גם לגבי שנים קודמות, בהן כיהנה כפרקליטת המחוז (2010-2002).

מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, הודיע אתמול כי חקירת פרשת פישר תועבר ממח"ש לידי חוקרי יחידת ההונאה להב 433. המהלך נובע מהסתעפות הפרשה והחשדות סביב דוד, עוד בתקופת כהונתה כפרליטת המחוז, והחשד למעורבות אנשי עסקים ומשפט נוספים. במח"ש ימשיכו לחקור את מעורבות השוטרים ואילו חוקרי להב 433 יתמקדו בחשדות בדוד.

פישר בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

לדברי בכירים במשטרה, מדובר בחקירה שלמרות שהתחילה בעקבות החשדות נגד רפ"ק בדימוס ערן מלכה, זאת פרשה שיצאה מגבולות הגזרה של מח"ש. לדברי הבכירים, "הפרשה לא בנויה לממדים של מח"ש". מאז התפוצצה הפרשה, החלו להגיע כמה תלונות ובקשות לבדיקת תיקים שדוד טיפלה בהם בימיה כפרקליטה, שההתנהלות בהם לכאורה חשודה. בלהב 433 יבדקו את החשדות, ויחקרו את המעורבים כדי להבין אם אכן היתה הטיה בתיקים המדוברים. 

מי שהביא לחשיפת פרשת רונאל פישר הוא אלון חסן, לשעבר יו"ר ועד נמל אשדוד. חסן תיעד את פישר מבקש ממנו כספים עבור מידע מהפרשיות עליהן נחקר. מהחקירה עלה החשד כי מלכה הוא זה שהעביר לפישר מידע תמורת שוחד, שיחד קציני משטרה נוספים ושיבש הליכי חקירה. במח"ש סבורים כי פישר הציע את המידע המשטרתי שקיבל ממלכה לשורת נחקרים וחשודים בהם אנשי עסקים ובעלי תפקידים ציבוריים בכירים. בכירה במשרד עורכי הדין של פישר חתמה על הסכם עד מדינה עם מח"ש וצפויה להעיד נגדו. שלושה עורכי דין ממשרדו של פישר חשודים בשיבוש הליכי חקירה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ