כתב אישום יוגש היום נגד רות דוד בגין שיבוש מהלכי חקירה

כתבי אישום יוגשו גם נגד פישר ומלכה. במח"ש ימשיכו לחקור את מעורבות השוטרים בפרשה ואילו חוקרי להב 433 יתמקדו בחשדות בדוד, בגין השנים בהן כיהנה בתפקידה כפרקליטת מחוז ת"א לשעבר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) תגיש היום (חמישי) בבית משפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, רות דוד, בגין שיבוש מהלכי חקירה, וייתכן שגם בגין תיווך לשוחד. בנוסף, יוגשו כתבי אישום נגד עורך הדין רונאל פישר וקצין המשטרה לשעבר רפ"ק ערן מלכה, גם כן בגין עבירות שוחד ושיבוש מהלכי חקירה. כתב אישום נוסף יוגש היום נגד הקבלן יאיר ביטון. 

מבחינת מח"ש, הסתיימה חקירת דוד שהתמקדה רק בחשדות סביב פועלה בשנה האחרונה. במח"ש ימשיכו לחקור את מעורבות השוטרים ואילו חוקרי להב 433 יתמקדו בחשדות בדוד. במשטרה סברו שיש להמתין עם כתב האישום נגד דוד, וזאת כדי למנוע ממנה לקבל את חומרי החקירה בזמן שחקירה משטרתית אמורה להתנהל גם לגבי שנים קודמות, בהן כיהנה כפרקליטת המחוז (2010-2002).

היום צפויה להתקיים ישיבה אצל פרקליט המדינה שי ניצן בהשתתפות ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, באשר להעברת חקירת החשדות נגד דוד מגוף הביקורת על הפרקליטות למשטרה. בפרקליטות הסבירו עד כה כי ספק אם התלונות שהגיעו על התנהלותה מצדיקות פתיחה בבדיקה פלילית, אבל ייתכן שלא תהיה ברירה בשל הנראות הציבורית. 

רות דוד בבית משפט השלום בירושלים, בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

לפי החשד, דוד קיבלה מרפ"ק מלכה מידע על חקירת יאיר ביטון, מבעלי חברת הבנייה ב. יאיר, תמורת תשלום. כמו כן, לפי החשד דוד הציעה לפרקליט שטיפל בתיק בעניין יאיר ביטון, ניסים מרום, שאותו הכירה מתפקידה כפרקליטת המחוז, לעזוב את תפקידו בעבור משרה טובה יותר.

מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, הודיע שלשום כי חקירת פרשת פישר תועבר ממח"ש לידי חוקרי יחידת ההונאה להב 433. המהלך נובע מהסתעפות הפרשה והחשדות סביב דוד, עוד בתקופת כהונתה כפרליטת המחוז, והחשד למעורבות אנשי עסקים ומשפט נוספים. 

לדברי בכירים במשטרה, מדובר בחקירה שלמרות שהתחילה בעקבות החשדות נגד רפ"ק בדימוס ערן מלכה, זאת פרשה שיצאה מגבולות הגזרה של מח"ש. לדברי הבכירים, "הפרשה לא בנויה לממדים של מח"ש". מאז התפוצצה הפרשה, החלו להגיע כמה תלונות ובקשות לבדיקת תיקים שדוד טיפלה בהם בימיה כפרקליטה, שההתנהלות בהם לכאורה חשודה. בלהב 433 יבדקו את החשדות, ויחקרו את המעורבים כדי להבין אם אכן היתה הטיה בתיקים המדוברים. 

מי שהביא לחשיפת פרשת רונאל פישר הוא אלון חסן, לשעבר יו"ר ועד נמל אשדוד. חסן תיעד את פישר מבקש ממנו כספים עבור מידע מהפרשיות עליהן נחקר. מהחקירה עלה החשד כי מלכה הוא זה שהעביר לפישר מידע תמורת שוחד, שיחד קציני משטרה נוספים ושיבש הליכי חקירה. במח"ש סבורים כי פישר הציע את המידע המשטרתי שקיבל ממלכה לשורת נחקרים וחשודים בהם אנשי עסקים ובעלי תפקידים ציבוריים בכירים. בכירה במשרד עורכי הדין של פישר חתמה על הסכם עד מדינה עם מח"ש וצפויה להעיד נגדו. שלושה עורכי דין ממשרדו של פישר חשודים בשיבוש הליכי חקירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ