בפעם השנייה: מגעים להסדר טיעון עם עד המדינה בפרשת הבר־נוער

זוהר חנקשייב צפוי לרצות עונש מאסר של חמש שנים וחמישה חודשים במסגרת ההסדר הנוכחי, חמישה חודשים פחות מההסדר הקודם שהושג עמו

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

המדינה מקיימת באחרונה, בפעם השנייה, מגעים מתקדמים להסדר טיעון עם עד המדינה לשעבר, זוהר חנקישייב, בפרשת הרצח בבר־נוער בתל אביב ב–2009.

אם חנקישייב לא יחזור בו פעם נוספת, כפי שעשה בשנה שעברה, מחרתיים צפויים נציגי המדינה וההגנה להודיע לשופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, כי הגיעו להסדר טיעון ולפיו ירצה חנקישייב עונש מאסר של חמש שנים וחמישה חודשים, חמישה חודשים פחות מההסדר הקודם שהושג עמו. ההסדר הנוכחי, שגובש בין עו"ד אלעד רט, המייצג את חנקישייב מטעם הסנגוריה הציבורית, לבין פרקליט מחוז תל אביב, מומי למברגר, כולל גם מחיקה של אישום שלם.

חנקישייב (במרכז) בשנה שעברה בבית המשפטצילום: דניאל בר און

לפי ההסדר הנוכחי, חנקישייב יודה בבידוי ראיות, ידיעות כוזבות, שיבוש מהלכי משפט, השמדת ראיה וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

חנקישייב נעצר בפברואר 2014. סנגורו הקודם, עו"ד חי הבר, שהשיג את הסדר הטיעון, התפטר לאחר שחנקישייב חזר בו מההסדר. בפתח הדיון בו אמור היה להיות מוצג ההסדר, בחודש שעבר, אמר חנקישייב כי ""הגעתי להסדר לא בגלל שאני מאשר את הדברים שהתביעה אומרת עלי אלא שהפרקליטות והימ"ר עושים יד אחת כדי להפיל עליי את כל המחדלים שלהם בתיק הזה ולכך אני לא מוכן. אני לא מודה ומבקש להמשיך את ההליך".

בחודש שעבר עתר חנקישייב לבג"ץ בדרישה להעביר את ניהול התיק הפלילי נגדו לפרקליטות מחוז אחרת. זאת עקב ניגוד עניינים חריף בו מצויה, לטענתו, פרקליטות מחוז תל אביב המנהלת את התיק כיום, משום שלכאורה הוא זה שהונה אותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ