שקד עונה לביקורת: כופרת בהגדרתי כמשתייכת ל"בני החושך" בשל ההתנגדותי למשילות אנשי המשפט

שרת המשפטים החדשה אמרה בכנס לשכת עורכי הדין באילת כי "נדמה שקבלת ההחלטות אינה מסורה עוד בידי חברי הכנסת"; דנינו: "בימים הקרובים תתפרסם חקירה - מהגדולות והמשמעותיות שנוהלו נגד ארגון פשע"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

שרת המשפטים החדשה איילת שקד התייחסה היום (שני) לביקורת עליה ועל תפיסת עולמה לחיזוק הרשות המחוקקת על פני השופטת, ואמרה כי היא כופרת בהגדרתה, לדבריה, כמשתייכת "לבני החושך" בשל התנגדותה להעברת המשילות לאנשי מערכת המשפט.

"בשנים האחרונות הולך וגובר הרושם בקרב חלקים בלתי מבוטלים של הציבור כי חל טשטוש מסוים בתפיסה זו. נדמה שקבלת ההחלטות – המשילות – אינה מסורה עוד בידי העם, כלומר נבחריו בכנסת, אלא בידי אנשי מערכת המשפט. הנושא מצוי בלב מחלוקת ציבורית", אמרה שקד בכנס לשכת עורכי הדין באילת. לדבריה, "המתנגדים למגמה זו של טשטוש הסמכויות, ואני כמובן ביניהם, מוגדרים כ"בני חושך", ואילו המצדדים בשלילת זכות ההכרעה מידי הציבור באמצעות נציגיו בכנסת והעברתה לידי בית המשפט, מכונים "בני אור". אני כופרת בחלוקה הזו, ואני כופרת גם בהגדרות הללו", אמרה שקד.

בהתייחס לעיצומי הפרקליטים, אמרה שקד כי בכוונתה לפגוש את הגורמים הנוגעים בדבר כדי להביא לפתרון המשבר. "ראוי כי כל איש ציבור יהיה נתון לביקורת, אך יש לוודא כי ביקורת זו תהיה הוגנת ותוביל להתייעלות המערכת", היא אמרה. בדברי הסיום, הוסיפה שרת המשפטים כי היא "ניגשת לתפקיד חשוב זה בדחילוו ורחימו, מתוך צניעות וענווה. מתוך רצון להיטיב. שינויים שייעשו, יעשו לאחר למידה רחבה, בהסכמה רחבה ככל שניתן וברגישות".

שר המשפטים שקד בכנס לשכת עורכי הדין באילת, היוםצילום: לשכת שרת המשפטים

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, אמר בכנס כי "בימים הקרובים תתפרסם חקירה, מהיותר גדולות והמשמעותיות שמשטרת ישראל ניהלה אי פעם נגד ארגון פשע". 

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שנאם גם הוא בכנס, התייחס לכתב האישום נגד פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, רות דוד, בפרשת רונאל פישר, ואמר כי "ראיתי כמעט הכל בחיים ונתקפתי תחושה קשה של זעזוע מהפרשה".

עם כניסתה למשרד המשפטים אמרה אתמול שקד כי "הכרה בחשיבותו של עקרון הפרדת הרשויות אינה מנת חלקו של מגזר ספציפי, ואין לשייכה לצד אחד של המפה הפוליטית. ההקפדה על גבולות גזרה ברורים היא אינטרס משותף של כל אלו המאמינים בעקרון הדמוקרטיה, ללא קשר בין ימין ושמאל". 

עוד אמרה בנאומה כי "מערכת המשפט היא מיסודות הקיום שלנו כחברה דמוקרטית. אני מאמינה בה בכל לבי. לא אני אקהה את שיניה. אך בד בבד אדאג לכך כי שיניים אלה לא יכרסמו בסמכויותיה החוקיות של הרשות המחוקקת והרשות המבצעת".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ