שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

מח"ש הודיעה על סגירת התיק נגד מפקד מרחב שנחשד בהטרדת פקודה

תנ"צ קובי דוידיאן נחשד שנישק את השוטרת לשפתיה לפני כעשור. התיק נסגר למרות ראיות שתמכו בגרסת המתלוננת: "לחלוף הזמן השפעה ממשית על היכולת לנהל הליך פלילי"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) החליטה היום (שלישי) לגנוז את תיק החקירה בעניינו של תת ניצב קובי דוידיאן, מפקד מרחב מוריה במשטרה, שנחשד בהטרדה מינית של פקודה שלו לפני כעשור.

קובי דוידיאןצילום: צילום מסך ערוץ 2

לפי הודעת משרד המשפטים, התיק נגנז למרות "סימני אמת שנמצאו בתלונה וראיות שתמכו בגרסתה". לפי ההודעה, דוידיאן נחשד שנישק את פקודתו על שפתיה בעת שכיהן בתפקיד קצין אג"מ במרחב עציון. מדובר באירוע שאירע ב-2005, ומצוי כיום על גבול ההתיישנות. "לחלוף הזמן נמצאה השפעה ממשית על עצם היכולת לנהל הליך פלילי, כמו גם על מידת האפקטיביות של הליך כזה", נכתב.

ההחלטה לסגור את התיק הושפעה גם מכך שדוידיאן התנצל מיד לאחר האירוע על המעשה, ולא ניסה עוד לחזור עליו - כפי שגם סיפרה המתלוננת.

חשדות אלו אינם הראשונים המועלים נגד הקצין. לפני שש שנים זוכה דוידיאן בבית הדין המשמעתי מעבירות של הטרדה מינית וניצול מרות, לאחר ששתי שוטרות התלוננו כי הטריד אותן מינית.

לפני כחודש וחצי הודיעה מח"ש כי ניצב קובי כהן, שנחשד בהטרדה מינית, לא יועמד לדין פלילי והתיק בעניינו הועבר לטיפול בית הדין למשמעת במשטרת ישראל. במח"ש קבעו כי מדובר בעבירה שאינה עומדת ברף הפלילי, ועל כן יש להעביר את ההחלטה והטיפול בה אל בית הדין המשמעתי. כהן לא יחזור למשטרה לאחר שהודיע על פרישתו בעקבות פרסום הפרשה.

שמו של דוידיאן נקשר מאז הוגשה התלונה בשרשרת ארוכה של קצינים בכירים במשטרה שנחשדו בעבירות מין. אחד מהם הוא מפקד מחוז ירושלים לשעבר ניצב ניסו שחם, שהואשם בביצוע עבירות של מעשה מגונה, הטרדה מינית, מרמה והפרת אמונים, בפרשה בה היו מעורבות שמונה שוטרות. שחם הואשם כי במהלך שירותו כקצין בכיר במשטרה, בעודו ממלא תפקידים פיקודיים, הוא יצר קשרים אינטימיים בעלי אופי מיני עם שוטרות צעירות. על פי רוב, הן היו כפופות לו בדרגות נמוכות, בתפקידים זוטרים ובפער גילים משמעותי ממנו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ