במשטרה מעריכים שפרשה 512 תכלול שלושה עדי מדינה

בעקבות עדותו של עד המדינה בפרשה, נעצרו דרור חכמון וכפיר כהן, החשודים ברצח העבריין דורון סרוסי בנתניה לפני כעשור

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

במשטרה מעריכים כי פרשה 512, במסגרתה נעצרו לאחרונה ראשי ארגוני פשע בולטים, תתרחב עוד ותכלול לפחות שלושה עדי מדינה. חלקם כבר העידו בעבר והם ימשיכו את עדותם גם בפרשה זו, וייבחנו שוב עדויותיהם שלא הבשילו בעבר לכדי כתבי אישום. בנוסף, המשטרה סבורה כי פוענח מקרה הרצח של העבריין דורון סרוסי, שאירע באפריל 2004 בנתניה - וזאת כתוצאה מהתפתחות הפרשה. 

המשטרה עצרה אתמול שלושה חשודים נוספים בפרשה, בהם דרור חכמון וכפיר כהן החשודים בקשירת קשר לפשע וברצח של סרוסי, שהיה מזוהה עם העבריין ריקו שירזי. עצור נוסף חשוד בחברות בארגון פשיעה, הלבנת הון וסחר בסמים. בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום את מעצרו של חכמון, אסיר עולם, עד ל-26 במאי, ואת מעצרו של כהן, תושב הרצליה, שמרצה אף הוא עונש מאסר, עד ה-31 במאי. במשטרה מעריכים שמדובר ברצח על רקע סכסוך מקומי בין עבריינים בנתניה ולא חלק מהמאבקים של ארגונו של אברג'יל. 

המעצרים בוצעו בעקבות שיתוף הפעולה של עד המדינה עם המשטרה בפרשה, במסגרתה נעצרו לאחרונה ראשי ארגוני פשע בולטים שמזוהים עם ארגונו של יצחק אברג'יל, ראש ארגון הפשע הגדול בארץ. עד המדינה חזר לאחרונה לישראל ממקום המסתור בו הוא שהה, ולאחר כמה ימים הוא הוחזר לחו"ל תחת אבטחה כבדה. 

חכמון, אתמול בבית משפט השלום בראשון לציוןצילום: מגד גוזני / וואלה!N

חכמון מרצה כיום מאסר עולם בגין רצח שלמה קקון, שעבד כגובה כספים של חברת דלקים. חכמון התנקש בקקון, לאחר שזה דרש ממנו באיומים להחזיר לו חוב בסכום של כ-200 אלף שקל. לפי כתב האישום, חכמון דקר באמצעות סכין את קקון 31 פעמים והסתיר את גופתו בתא מטען ברכב שהוסתר בתל אביב. 

רעייתו של מאיר אברג'יל, רינת, אמרה היום כי מטרת התיק הנוכחי היא להאדיר את שמו של מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו טרם פרישתו, כמו גם להסתיר את הפרשיות המביכות שהארגון מתמודד איתן. "אני סומכת על מערכת הצדק שהם מספיק אינטילגנטים להבין שבעלי לא מעורב בפרשייה הזו", הוסיפה אברג'יל. מנגד, במשטרה טוענים שככל שהתיק מתקדם כך עולה תמונה מדאיגה לגבי השליטה והמידע שהיו לאברג'יל בנוגע לנעשה בארגונו. 

בין העצורים בפרשה אבי רוחן ואברג'יל עצמו, המרצה עונש מאסר. השניים חשודים ברצח שלושה עוברי אורח בניסיון התנקשות כושל בעבריין זאב רוזנשטיין ב-2003. גם מאיר אברג'יל, אחיו של יצחק אברג'יל, נעצר בחשד למעורבות במקרה. 

זירת ניסיון ההתנקשות בזאב רוזנשטיין ב-2003צילום: מוטי קמחי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ