החקירה בפרשת 512 מתרחבת לארגוני פשע ולמעשי רצח נוספים

16 חשודים חדשים נעצרו אתמול והיום, בהם ראש ארגון פשע, בעקבות מידע של עד המדינה. החקירה עשויה להוביל לאחראים לרצח איש מערכת המשפט בעשור הקודם

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

במסגרת פרשת 512 נעצרו אתמול והיום (חמישי) עוד 16 חשודים, בהם ראש ארגון פשיעה, בחשד לרצח עבריין ולשני ניסיונות רצח שבוצעו בחו"ל. אחד מהם הוא ניסיון לרצוח ראש ארגון פשע שפעל בעבר בשרון. המעצרים נעשו בעקבות מידע שהתקבל מעד המדינה, והרחבת מעגל החקירה בפרשה זו אל ארגונים נוספים מלבד הארגון של יצחק אברג'יל.

בשנת 2004 התגלע סכסוך בין שני ארגוני פשיעה בשרון. עיקר היריבות נגע אז לשליטה באזור העיר נתניה. ראש הארגון שנעצר היום חשוד כעת ששלח באותה שנה חוליית רוצחים לאחת מבירות אירופה, לרצוח את ראש הארגון המתחרה שהיה בנסיעת עסקים.

אותו ראש ארגון שנעצר היום, עם אנשיו, חשוד גם ברצח עבריין ישראלי בגרמניה, זמן מה לפני שנעשה הניסיון לרצוח את ראש הארגון המתחרה. באוקטובר 2003 מתגלה גופתו של עבריין ישראלי בגרמניה ולא נודע מי עומד מאחורי הרצח. במשטרה סבורים שאותה החוליה שניסתה לרצוח את ראש הארגון המתחרה, היא זו שפעלה בגרמניה ורצחה את אותו העבריין, המזוהה עם הארגון המתחרה.

תיקים של חקירת הפרשה 512 בדרך לבית המשפט בראשון לציון, השבועצילום: אילן אסייג

ניסיון רצח נוסף, שבגינו נעצרו חשודים נוספים, כוון נגד אדם שהיה קרוב מאוד לארגון של אברג'יל ונקשר בעיקר לרשת סחר באקסטזי. מספר שנים לאחר מכן חתם אותו אדם על הסכם עד מדינה עם רשויות ארה"ב, שם העיד במשפט נגד אברג'יל ואנשיו, שהוסגרו לארה"ב. ניסיון הרצח שלו נעשה במדינה במזרח הרחוק, שם בילה באותם ימים.

אותו ראש ארגון שנעשה ניסיון לחסלו באירופה ב–2004 הוצא היום בבוקר מהתא שבו שהה באגף ההפרדה, והובא למשרדי היאחב"ל, בלהב 433 בלוד. בשלב זה הוא אינו עצור ומתבקש לענות על שאלות החוקרים.

המעצרים החדשים והתרחבות החקירה והחשדות לארגוני פשיעה נוספים, ובמיוחד המעצרים והחקירות שנעשו היום, מקרבים את המשטרה לאחד התיקים המתוקשרים יותר שהיו בעשור הקודם — רצח דמות במערכת המשפט. כרגע נראה שיש התקדמות מסוימת בחקירה, אבל הדרך לפענוח ולמעצר חשודים ארוכה. מעורבות שני ארגוני הפשיעה החדשים שנכנסו היום למעגל החקירות עשויה להוביל למידע על אותו רצח.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ