האונס בחצרים: הוגשו כתבי אישום נגד שלושה חיילים

אחד החיילים מואשם באונס ומעשה סדום, ושני חיילים נוספים מואשמים בהצצה, מעשה מגונה ופגיעה בפרטיות. כנגד חייל נוסף יוגש כתב האישום בשבוע הבא

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

כתבי אישום הוגשו היום (חמישי) כנגד שלושה מהמעורבים בפרשת האונס בבסיס חצרים לפני כחודש. זאת לאחר שנחשדו כי אנסו, בזה אחר זה, חיילת המשרתת יחד עימם בבסיס חיל האוויר. החיילת הגישה תלונה אל המשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח) בהמלצתם של מפקדיה ובני משפחתה.

כתב האישום מייחס לאחד הנאשמים העיקריים, החייל ע', מעשה אינוס, מעשה סדום ושיבוש מהלכי משפט. שני חיילים נוספים מואשמים בעבירות מין שונות - בהן הצצה, שיבוש מהלכי משפט, מעשה מגונה ופגיעה בפרטיות.

כתב אישום נוסף יוגש בשבוע הבא כנגד החייל ד', הנחשב לחשוד מרכזי במעשה האונס, לאחר שימוע שייערך בעניינו. ד' חשוד בביצוע שלושה מעשי אונס וכן מעשי סדום בחיילת שהתלוננה, ובחיילת נוספת. התביעה הצבאית טוענת כי ד' ו-ע' היו שותפים למעשים המיניים, ועל כן הם מונים את מעשי האונס יחדיו, מפני שאלו בוצעו "בצוותא לכל דבר עניין".

הנאשמים מובאים לבית המשפט הצבאי ביפו, השבוע

מכתב האישום עולה כי החיילת הלכה עם ע' לחדר מגורים בתחנת הדלק בבסיס, אז ד' פנה אליה בהצעות מיניות, אך היא סרבה להן. שני חיילים נוספים הגיעו למקום, ואחד מהם ניסה ללטף את כתפה - אך היא דחתה אותו.

לאחר מכן, יצאו החיילים מהחדר כך שרק ד' נותר בו. לפי התביעה, ד' אמר לחיילים האחרים כי בכוונתו לקיים יחסי מין עם החיילת, והציע להם להציץ במתרחש דרך החלון. "החיילים האחרים הציצו למשך פרק זמן קצר דרך החלון כהצעתו. בשלב זה, נעל ד' את הדלת, כיבה את האור, הפשיט את החיילת, אנס אותה וביצע בה מעשה סדום כאשר היא קפואה ולא מגיבה - עד שבשלב מסוים התחילה לבכות", תואר בכתב האישום.

לאחר ש-ד' הגיע לפורקן, הצטרף ע', וביחד הקימו אותה מהמיטה והובילו אותה לחדר השירותים. שם, לפי כתב האישום, ביצע בה ע' מעשה סדום ואנס אותה. ע' אף ביקש מ-ד' לתעד את המתרחש, כאשר אחד החיילים הנוספים עומד לצידו. באותה העת, מתואר בכתב האישום, החיילת התנגדה למעשיו של ע' והחלה לבכות. לאחר המעשה, מחקו שני החיילים, ד' ו-ע', את הסרטון ממכשיר הטלפון הסלולרי ושוחחו ביניהם כדי לתאם עדויות.

עורך דינו של ע',  שי רודה, מסר בתגובה: "מרשי כופר בכתב האישום וממשיך וטוען שקיים יחסי מין בהסכמה עם החיילת. לא הייתה לו כל אינדיקציה שהחיילת לא מסכימה לקיים איתו יחסי מין. לאחר לימוד חומר החקירה הרב בתיק אגיב לכתב האישום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ