פרשה 512: ריקו שירזי חשוד בניסיון התנקשות באסי אבוטבול

על פי החשד, ראש ארגון הפשע שלח ב-2004 חוליה לפראג במטרה לרצוח את יריבו. שירזי חשוד גם במעורבות ברצח גיא יחזקאלי בגרמניה. מעצרו הוארך בשבועיים

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

ריקו שירזי הוא ראש ארגון הפשע שנעצר בפרשה 512, בחשד שניסה להתנקש בעבריין אסי אבוטבול ב-2004, כך הותר הבוקר (שישי) לפרסום. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו בשבועיים. 

על פי החשד, בשנת 2004 שלח שירזי חוליית מתנקשים לפראג, בירת צ'כיה, שם היה יריבו אבוטבול באותו הזמן ואלו ניסו לרצוח אותו באמצעות רימון. ההתנקשות נכשלה. בנוסף חשוד שירזי, בשליחת אותה חוליה שנה קודם לגרמניה שם רצחו את גיא יחזקאלי, צעיר מקרית מלאכי.  

פרשה 512: המשטרה חוזרת לנקודת ההתחלה ב-2004

שירזי בבית המשפט בראשון לציון, הבוקרצילום: מוטי קמחי

אסי אבוטבול, המרצה עונש מאסר על עמידה בראש ארגון פשע, הוצא אתמול בבוקר מהתא בו שהה באגף ההפרדה והובא למשרדי היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433 בלוד. בשלב זה הוא אינו עצור ומתבקש לענות על שאלות החוקרים.

אבוטבול, ב-2011צילום: דניאל בר און

במסגרת פרשה 512 נעצרו ביומיים האחרונים עוד 15 חשודים מלבד שירזי. המעצרים התאפשרו בעקבות מידע שהתקבל מעד המדינה, והרחבת מעגל החקירה בפרשה זו אל ארגונים נוספים מלבד הארגון של יצחק אברג'יל.

ניסיון רצח נוסף, שבגינו נעצרו חשודים נוספים, כוון נגד אדם שהיה קרוב מאוד לארגון של אברג'יל ונקשר בעיקר לרשת סחר באקסטזי. כמה שנים לאחר מכן חתם אותו אדם על הסכם עד מדינה עם רשויות ארה"ב, שם העיד במשפט נגד אברג'יל ואנשיו, שהוסגרו לארה"ב. ניסיון הרצח שלו נעשה במדינה במזרח הרחוק.

המעצרים החדשים והתרחבות החקירה והחשדות לארגוני פשיעה נוספים, ובמיוחד המעצרים והחקירות שנעשו אתמול, מקרבים את המשטרה לאחד התיקים המתוקשרים יותר שהיו בעשור הקודם — רצח דמות במערכת המשפט. כרגע נראה שיש התקדמות מסוימת בחקירה, אבל הדרך לפענוח ולמעצר חשודים ארוכה. מעורבות שני ארגוני הפשיעה החדשים שנכנסו אתמול למעגל החקירות עשויה להוביל למידע על אותו רצח.

תיקים של חקירת הפרשה 512 בדרך לבית המשפט בראשון לציון, השבועצילום: אילן אסייג

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ