שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

עבריין מוכר בעולם הפשע הישראלי נעצר הבוקר (ראשון) בחשד למעורבות ברצח עבריין אחר בפראג ב-2002. המעצר התבצע כחלק מפרשה 512 שבמרכזה עומד ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל. בעימות עם העד המרכזי בפרשה, שמר אברג'יל על זכות השתיקה, בעוד העד אמר כי החליט לדבר על הכל.

העצור הבוקר, שיריביו ניסו להרגו פעמים רבות בעבר, היה חלק ממשפחת פשע מוכרת ובולטת בישראל, אולם בשנים האחרונות הוא פועל לבדו ועד היום מוסיף לעורר עניין בקרב המשטרה. המעצר הנוכחי בפרשה 512 התבצע בשדה התעופה בן גוריון רגע לפני שיצא החשוד לחופשה משפחתית בחו"ל.

בשבוע שעבר נעצר ראש ארגון הפשע ריקו שירזי במסגרת אותה הפרשה, בחשד שבשנת 2004 שלח חוליית מתנקשים לפראג על מנת להתנקש בעבריין אסי אבוטבול, ניסיון שלא צלח. כמו כן, שירזי חשוד כי שלח לגרמניה שנה קודם לכן קבוצת מתנקשים שרצחו צעיר מקרית מלאכי בשם גיא יחזקאלי.

המשטרה עצרה לאחרונה ראשי ארגוני פשע בולטים שמזוהים עם ארגונו של יצחק אברג'יל, ראש ארגון הפשע הגדול בארץ, בחשד לעבירות רצח, ניסיונות רצח וייבוא וסחר בסמים. בין העצורים אבי רוחן ואברג'יל עצמו, המרצה עונש מאסר. השניים חשודים ברצח שלושה עוברי אורח בניסיון התנקשות כושל בעבריין זאב רוזנשטיין ב-2003. גם מאיר אברג'יל, אחיו של יצחק אברג'יל, נעצר בחשד למעורבות במקרה. 

"פרשה 512" צפויה לשפוך אור על חלק מהאירועים הפליליים הגדולים שהתרחשו בשנים האחרונות. בין המקרים שפוענחו לפי המשטרה: שני ניסיונות התנקשות בעבריין זאב רוזנשטיין בתל אביב ב-2003, בהם נהרגו שלושה עוברי אורח ורצח העבריין מיכה בן הרוש ב-2005 שהוגדר נעדר עד היום.

במשטרה סבורים שפיענחו גם את רצח יוני אלזם, אסיר שהפך לעד תביעה נגד ארגונו של יצחק אברג'יל. ביום רביעי האחרון נעצר חשוד במעורבות ברצח אלזם, בכיר לשעבר בארגונו של אברג'יל, שהורעל בציאניד בעת שהיה מצוי תחת השגחה כבדה בכלא בשנת 2005. במקביל, המשטרה עיכבה באותו היום לחקירה 16 חשודים, בהם ראש ארגון פשיעה נוסף, בגין חשד לביצוע שורת עבירות שפרטיהן אסורים כרגע בפרסום.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ