הפרקליטה שמייצגת את נתניהו בתביעה שהגיש מני נפתלי קודמה לפרקליטת מחוז ירושלים

עו"ד כוכבית נצח-דולב תחליף את עו"ד ליאורה חביליו, שמונתה באחרונה לפרקליטת מחוז ת"א. שופטת בית הדין לעבודה מתחה בזמנו ביקורת על קו ההגנה של נצח-דולב בחקירה הנגדית של נפתלי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עורכת הדין כוכבית נצח-דולב, כיום המשנה לפרקליטת מחוז ירושלים (אזרחי), נבחרה היום (שלישי) פה אחד על ידי ועדת המכרזים בנציבות שירות המדינה לתפקיד פרקליטת המחוז. נצח-דולב תחליף בתפקידה את עורכת הדין ליאורה חביליו, שמונתה לאחרונה לתפקיד פרקליטת מחוז תל אביב.

נצח דולב היא הפרקליטה המייצגת את משרד ראש הממשלה ומשפחת נתניהו בתביעה שהגיש אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה מני נפתלי. מלבד תיק זה, ניהלה דולב גם את העתירה שהגיש היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לביטול הבחירות בבית שמש. נצח-דולב, 46, נשואה ואם לארבעה, בעלת תואר ראשון ותואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים וכן תואר שני במדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית.

נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, השופטת דיתה פרוז'ינין, מתחה עליה ביקורת השנה כשהחליטה שלא להגיש את התצהיר של שרה נתניהו, חרף החלטה מפורשת של בית הדין. השופטת גם מתחה ביקורת על קו ההגנה של נצח-דולב בחקירה הנגדית של נפתלי ועדים מטעמו, על כך שהטיחה בו פרטים רגישים על עברו כמו צווי עיכוב יציאה מהארץ בגין חובות, שנות הלימוד שלו, זכאותו לדירת עמידר בעפולה, עברו הצבאי וכן תהתה מיהם הגורמים שמממנים אותו. 

עו"ד נצח-דולב בבית המשפט בירושלים, החודשצילום: אוליבייה פיטוסי

בשלב ההוכחות שהתקיים לפני כחודשיים הטיחה נצח-דולב בנפתלי: "אתה אדם שיש נגדו צווי עיכוב יציאה מהארץ בגין חובות, אתה פונה לציבור ולכלי התקשורת שיממנו לך את התביעה האישית שהגשת על עבודה שהבטיחו לך ואתה מרשה לעצמך לעזוב עבודה, זה נראה לך הגיוני?". היא גילתה עניין בגורמים שעומדים מאחורי נפתלי ושאלה: "עולה שאלה מעניינת, מעניינת מאוד. פנית לציבור לפני כחודש ימים. מי מימן אותך עד אז? איך מימנת את עורכי הדין שלך".

עוד שאלה נצח-דולב בהמשך החקירה: "האם היית יכול להתמודד על משרות שהדרישה אליהן היא 12 שנות לימוד?". נפתלי השיב שסמנכ"ל משרד רה"מ עזרא סיידוף קיבל עובדים כאלה ולשאלתה, הוא סיים את כיתה יב' ב-1996. אלא שאז שלפה הפרקליטה נתונים לפיהם נפתלי למד שנתיים את כיתה ז' ו-ט', וכי אין מדובר ב- 12 שנות לימוד. השופטת העירה לפרקליטה: "אתם קיבלתם אותו לעבודה על סמך המסמכים שהגיש. אם יש בעיה, אז הבעיה היא במשרד רה"מ, לא אצל התובע".

בתגובה לפניית "הארץ" כיצד הובא המידע הפרטי לפרקליטות, שכן לא מדובר במידע פומבי וגלוי, נמסר כי "פרקליטות מחוז ירושלים לא פנתה לרשות ציבורית כלשהי לצורך בירור פרטים אישיים אודות התובע. השאלות שנשאלו במהלך החקירה הנגדית מתבססות על מידע שהופיע בחומר הראיות: בתצהיר שהעביר התובע בעצמו, בכתב ההגנה ובמסמכים המצורפים, וכן על מידע שפורסם בכלי התקשורת וממקורות גלויים ואחרים. בכל מקרה מדובר במידע שהיה חשוף בפני צוות ההגנה, ולכן אין כל מניעה מעשיית שימוש בו במהלך החקירות בבית הדין".

נצח-דולב נבחרה פה אחד על ידי חברי ועדת המכרזים שבה חבר גם פרקליט המדינה שי ניצן. בראש הוועדה עמדה נשיאת בית המשפט המחוזי בירושלים לשעבר, השופטת בדימוס מוסיה ארד. מלבד ניצן היו חברים בה גם היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, שלומית פרגו-ברנע, ונציגת ארגון הפרקליטים עדי בר טל. לתפקיד התמודדה גם פרקליטה נוספת ממחוז ירושלים, עו"ד מוריה צ'רקה. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ