חייל נוסף מבסיס חצרים מואשם באונס של שתי חיילות

לבית הדין הצבאי הוגש כתב אישום מתוקן המייחס לחייל ד' שני סעיפי אונס, מעשה סדום ומעשים מגונים. הוא מואשם גם בשותפות במעשי האונס המיוחסים ל-ע', נגדו הוגש כתב אישום ביום חמישי

גילי כהן
גילי כהן
גילי כהן
גילי כהן

האונס בבסיס חצרים: אישום נגד חייל נוסף בחיל האוויר המייחס לו מעשי אונס. החייל מואשם בכך שאנס שתי חיילות - האחת בחודש אפריל והשנייה בחודש נובמבר האחרון. החייל עצור עד תום ההליכים נגדו. 

היום הוגש לבית הדין הצבאי ביפו כתב אישום מתוקן, שהוסיף אישומים כנגד החייל ד', הנחשב למעורב מרכזי בפרשת האונס בבסיס חיל האוויר בחצרים. הוא מואשם בעבירות של אינוס, מעשה סדום, מעשים מגונים, פגיעה בפרטיות, השמדת ראיה, הדחה בחקירה ושיבוש מהלכי משפט. לחייל ישנו עבר פלילי בעבירות מין מלפני כשנתיים, אך לפי נתוני התביעה הצבאית שהוצגו לבית הדין, המעשים שיוחסו לו לא הגיעו לכדי הרשעה בבית משפט.

לפי כתב האישום, ד' אנס וביצע מעשה סדום בחיילת וכן הציע לחיילים אחרים לצפות במעשיו. עוד מואשם ד' בשותפות במעשה אונס ומעשה סדום לצד חייל נוסף, ע', אשר נגדו הוגש כתב אישום ביום חמישי האחרון. כתב האישום מייחס לע' מעשה אינוס, מעשה סדום, ושיבוש מהלכי משפט. גם ע' עצור עד תום ההליכים. שני חיילים נוספים מואשמים בעבירות מין שונות, בהן הצצה, שיבוש מהלכי משפט, מעשה מגונה ופגיעה בפרטיות. כתב האישום נגד ד' הוגש כשבוע לאחר חבריו בעקבות שימוע שנערך לו.  

בעקבות חשיפת הפרשה, התלוננה כנגד ד' חיילת נוספת וסיפרה כי אנס גם אותה. כתב האישום כולל התייחסות גם למעשים אלו: ד' מואשם שביצע בה מעשה אינוס ומעשי סדום נוספים במהלך חודש נובמבר 2014. החיילת התלוננה רק לאחרונה, לאחר ששמעה על החשדות הנוספים כנגד ד' בעקבות פרשת האונס בבסיס חיל האוויר. בעקבות הדברים מואשם חייל נוסף - חמישי במספר במסגרת פרשת האונס - כי שיבש את מהלכי החקירה שנועדו לבחון את החשדות לאונס בחיילת הנוספת.

סנגורו של החייל, עורך הדין בני קוזניץ, מסר בתגובה כי "מרשנו ממשיך להכחיש את המיוחס לו. בשלב זה נלמד את החומר ונגיב לאישומים בבית הדין". 

תגובות