יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ראש ארגון הפשע לשעבר אסי אבוטבול, שנעצר ביום שני בפרשה 512 בחשד למעורבות בכמה מקרי רצח וניסיונות רצח, דיווח הבוקר (חמישי) לסוהרים כי ניסה לפגוע בעצמו. אבוטבול, המרצה עונש מאסר על עמידה בראש ארגון פשיעה בכלא השרון, נבדק במרפאת הכלא ועל ידיו נמצאו חתכים שטחיים. משירות בתי הסוהר נמסר כי "מצבו קל ויציב, ובמידת הצורך הוא יפונה לבית חולים להשלמת הבדיקות".

מעצרו של אבוטבול, החשוד במעורבות בלפחות שני מקרי רצח ובניסיון רצח אחד, הוארך ביום שלישי בשבועיים. על פי החשד, הפשעים נעשו בהוראתו ובידיעתו. בין היתר, נקשר שמו ברצח העבריין משה הדס, שנעלם בשנת 2000 והיה חבר בארגון הפשיעה של אבוטבול עצמו. הדס הוגדר נעדר ובמשטרה העריכו כי נרצח וגופתו הוסתרה. מקרה רצח נוסף שנחקר הוא זה של דודי דנגור, שנרצח במקסיקו ב-2001. גם במקרה הזה החשד הוא כי אבוטבול שלח את חוליית המתנקשים בעקבות סכסוך בין השניים.

בנוסף, חוקרים במשטרה את ניסיון הרצח של אבי ימין בפברואר 2001. מעדותו של עד המדינה בפרשה עולה כי המקרה, כמו רצח הדס, נובע מסכסוכים פנימיים בתוך הארגון. לאבוטבול מיוחס גם ניסיון רצח באמצעות מטען חבלה של העבריין יורם אלעל ב-2001, באותם ימים דמות בולטת בארגונו של יצחק אברג'יל. יחד עם אבוטבול נעצרו אנשים נוספים החשודים במעורבות במעשים אלה.

אבוטבול בבית משפט השלום בראשון לציון, השבועצילום: אילן אסייג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ