שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

התפתחות בפרשת רונאל פישר: המשטרה ערכה אתמול (רביעי) חיפושים במשרדי הסתדרות המורים, החרימה מסמכים וגבתה עדויות מכמה עובדים במקום. השוטרים, ממחוז תל אביב, שייכים לצוות החקירה של פרשת רונאל פישר ושלוחותיה, ובודקים את ההשלכות של תיקים מסוימים שטופלו על ידי עורך הדין. 

פישר ייצג את הסתדרות המורים ואת המזכ"ל יוסי וסרמן. אלה נזקקו לשירותיו של עורך הדין לאחר שנחשדו בין השאר, כי קיבלו טובת הנאה מסוכנות נסיעות פרטית, ובתמורה דאגו לספק לה עבודות של הסתדרות המורים. מהסתדרות המורים נמסר הערב כי "לא נערכו חיפושים במשרדים. נתבקשנו להגיש מספר מסמכים ונתנו את המבוקש".

וסרמןצילום: רמי שלוש

החקירה נגד וסרמן נפתחה בעקבות סדרת כתבות ב–TheMarker החל מיולי 2013, שפירטה כיצד מנהל המזכ"ל וסרמן את הסתדרות המורים כחצר פרטית, הכוללת הטבות למקורבים (כולל תפקידים לבני משפחה של בכירים, בהם גם בנו של וסרמן), מנגנון מנופח, טובות הנאה, פגיעה בגמלאי ההסתדרות וניסיונות אלימים לפגיעה באופוזיציה או בכל מי שמסכן את מעמדו.

הכתבות חשפו גם התנהלות כלכלית תמוהה בגופים הקשורים להסתדרות המורים המנוהלים על ידי מקורבי וסרמן. בהמשך פורסמה גם סדרת כתבות בנושא על ידי מרדכי גילת ב"ישראל היום".

בעקבות הפרסומים, הגישה חברת הכנסת מרב מיכאלי שאילתה לשר החינוך בניסיון להבין כיצד מפקח משרד החינוך על תקציב הענק (כ-80 מיליון שקל) שהוא מעביר להסתדרות המורים, וכן הוגשו ליחידה לחקירות הונאה בלוד כמה תלונות, בין השאר על ידי גילה קליין, ראש סיעת נחל והאופוזיציה בהסתדרות, שסבלה מהחלטותיו של וסרמן. קליין טענה אז כי הגיע הזמן שייחשפו מעשיו של וסרמן גם על ידי המשטרה.

בפברואר 2014 נקראו בכירי הארגון, בהם המזכ"ל וסרמן, לחקירה. לפני כשנה אמרו במשטרה כי יש תשתית ראייתית לכתב אישום נגדו. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ