הוארך מעצרם של כ-40 חשודים בפרשה 512

בין העצורים גם עבריינים בכירים שמזוהים עם ארגונו של יצחק אברג'יל. המשטרה מציגה ראיות בעיקר במקרים בהם מעורב עד המדינה המרכזי, אך מתקשה מעט בשאר

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (ראשון) את מעצרם של כ-40 חשודים בפרשה 512, בהם כמה מראשי ארגוני הפשיעה שנמצאים במרכז הפרשה.

בית המשפט מצא כי החקירה ממשיכה להתקדם בהתאם למידע שמוסר עד המדינה, ומעצרם של מאיר אברג'יל, אייבי אברג'יל, מוטי חסין, שמעון כהן, יעקב (עקא) שמעון ואליעזר גולדברג הוארך בשבעה עד 10 ימים - כל אחד על פי החשדות נגדו והראיות שבידי המשטרה. 

מדברי נציגי המשטרה בבית המשפט היום עלה כי יש התקדמות בחקירת ניסיונות ההתנקשות בעבריין זאב רוזנשטיין בתל אביב ב-2003, אז, באחד מהמקרים, נהרגו שלושה חפים מפשע. זאת, גם כן הודות למידע שמסר עד המדינה. כמו כן יש התקדמות בחקירה על עסקאות סמים שבהן היו מעורבים לפי החשד, כמה מן העצורים.

מאיר אברג'יל בבית המשפט, לפני שבועייםצילום: מוטי קמחי

ואולם במקומות בהם עד המדינה המרכזי לא היה מעורב אישית, נראה כי המשטרה מתקשה מעט. כך לדוגמה היה במקרה של נסים אלפרון, שחשוד במעורבות בהתנקשות בפליקס אבוטבול ב-2002. השופט מנחם מזרחי אמנם האריך את מעצרו של אלפרון בשלושה ימים נוספים, אבל כתב בהחלטתו כי "לא הוצגו ראיות המלמדות על נוכחותו של החשוד בפראג, בזמן הרלוונטי".

גם בנוגע לטענה לפיה אלפרון ביקש לברוח מישראל רגע לפני מעצרו בשבוע שעבר, כתב השופט בהחלטתו: "לא התברר האם החשוד ניסה להימלט מן הארץ וראוי כי היחידה החוקרת תציג, בפעם הבאה ראיות מתי הזמין החשוד את החופשה המדוברת... אאפשר ליחידה החוקרת, הזדמנות אחרונה, להציג ראיות נוספות, ולשם כך אני מורה על הארכת מעצרו של החשוד לפרק זמן קצר הרבה יותר".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ