עד המדינה בפרשה 512: אברג'יל הכריז "צריך לארגן כסף כדי לפגוע ברוזנשטיין"

בעימות עם ראש ארגון הפשיעה אבי רוחן, סיפר העד על מפגש בבריסל בו השתתפו בכירי ארגונו של אברג'יל, שאחריו החלו ניסיונות ההתנקשות. עד מדינה אחר טען בעימות עם אברג'יל שהוא אחראי לרצח נוסף

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

עד המדינה המרכזי בפרשה 512 סיפר למשטרה כי נכח במפגש בבלגיה בעשור שעבר, ובו יצאה לדרך תוכניתו לכאורה של ראש ארגון הפשיעה יצחק אברג'יל להתנקש בחיי זאב רוזנשטיין. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו של אברג'יל ב-14 יום. אברג'יל חשוד בכמה עבירות רצח וניסיונות רצח נוספים וכן בעבירות רבות בתחום הסמים.

גם מעצרם של אנשי ארגונו, אהרון סוסן וציון הרצל, הוארכו ב-14 ימים נוספים. הרצל חשוד כי הוא זה שבנה את מטעני הנפץ ששימשו לניסיונות ההתנקשות ברוזנשטיין. מעצרו של עופר בוהדנה, חבר נוסף בארגונו של אברג'יל, הוארך בעשרה ימים. מעצרו של אברהם סוסן הוארך אוטומטית מחר משום שעורך דינו לא התייצב לדיון בבית המשפט.

אתמול ערכה המשטרה עימות בין עד המדינה לראש ארגון הפשיעה אבי רוחן, העצור בפרשה ומעצרו הוארך היום ב-14 יום.  לדברי העד, כל בכירי ארגונו של יצחק אברג'יל, כולל אברג'יל עצמו, התכנסו בבריסל ב-2003. לדברי העד, במפגש, בו היו גם העד ואבי רוחן, אברג'יל פרש בשלב מסוים לחדר צדדי עם שמעון כהן ושם שוחח עמו במשך דקות ארוכות. לאחר מכן, הם חזרו לחדר בו היו שאר העבריינים ואז אמר יצחק אברג'יל כי "צריך לארגן כסף כדי להוציא לפועל פגיעה בזאב רוזנשטיין". במשטרה, לפיכך, סבורים כי באותה פגישה החל למעשה להתגבש ניסיון ההתנקשות הראשון ברוזנשטיין ברחוב יהודה הלוי בתל אביב, בו נהרגו שלושה חפים מפשע. רוחן, לעומתו, אמר בעימות כי היה בבלגיה באותה עת, כפי שמעיד דרכונו, ואף ייתכן כי היה בבריסל, אך אינו יודע על המפגש שתיאר העד.

אברג'יל בבית המשפט, בשבוע שעברצילום: ניר קידר

עוד אמר רוחן בעימות כי הוא נמצא בסכסוך ממושך עם עד המדינה. לדבריו, העד שלח את בן דודו השוטר אליו כדי לנסות וללבן את הסכסוך ביניהם – אך הוא סירב. הוא הוסיף כי כבר בשנת 2003 היה בידיו דיסק ובו נשמע עד המדינה אומר כי הוא מוכן לספר למשטרה על רוחן. במוקד הסכסוך ההקלטה עצמה, שנעשתה כנראה בכלא והועברה בהמשך לעבריינים שונים ואף לעד עצמו.

רוחן מתח ביקורת על השופטת איטה נחמן ואמר כי לאנשיו שישבו באולם כי "היא צריכה להיות תובעת". זאת, משום שלטענתו היא מקבלת את דברי המשטרה. בהתייחס לעימות אמר רוחן לשוטרים "התנהגתם כמו עבריינים", משום שלא ניתן לו להציג שאלות לעד המדינה.

עימות נוסף שנערך אתמול במשטרה היה בין יצחק אברג'יל לעד מדינה אחר בפרשה. העד טען במהלך הדברים כי ראש ארגון הפשיעה מעורב גם ברצח גיא יחזקאל בגרמניה ב-2003 ובמעורבות בנסיון התנקשות בראש ארגון הפשיעה אסי אבוטבול. אברג'יל כבד השמיעה החליט מיד עם תחילת העימות להוציא את מכשירי השמיעה המחוברים בקביעות קבוע לאוזניו, כדי שלא לשמוע את דברי העד. אברג'יל, ששמר על זכות השתיקה לאורך העימות, ביקש כמה פעמים לסיים את העימות ולצאת מהחדר. היום קבעה השופטת נחמן כי מתגבשות ראיות לחשדות נגד אברג'יל, וכאמור האריכה את מעצרו ב-14 ימים נוספים.

אתמול שחרר בית המשפט את משה מלול, שנחשד בביצוע עסקאות סמים משמעותיות בעולם. זאת, אחרי שהתברר שכבר נחקר בעבר על העבירות המיוחסות לו. גם העבריין נסים אלפרון, שנעצר בשבוע שעבר בנתב"ג, שוחרר אמש על ידי המשטרה. זהו השחרור הראשון של דמות בכירה בין העצורים בפרשה 512, והוא מעיד על חולשת הראיות נגד אלפרון. במשטרה יחסו לאלפרון מעורבות בהתנקשות בעבריין פליקס אבוטבול, בפתח קזינו בבעלותו בפראג בשנת 2002.

אתמול ביקשה המשטרה מבית המשפט להאריך את מעצרו של אלפרון בשמונה ימים, אך שופט בית משפט השלום בראשון לציון, מנחם מזרחי קבע כי על המשטרה להציג ראיות טובות, ולא אלפרון ישוחרר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ