רצחו את אחד מחבריהם כי סירב להלוות להם 130 שקל

שני צעירים מבית שמש הודו בחקירתם כי רצחו את חברם במכות אבן. חבריו של הקורבן ניסו לפענח לבדם את הרצח, חטפו את אחד החשודים, קשרו אותו לעץ והיכו אותו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית משפט השלום בירושלים התיר היום (שלישי) לפרסם את דבר מעצרם של שני חשודים ברצח טזרה טקאו בן ה–21 בבית שמש לפני שבוע וחצי. על פי החשד, הצעיר סירב להלוות לשני מכריו 130 שקלים ולכן הם הכו אותו למוות ולקחו את הכסף מכיסו. שני החשודים ברצח, ארטיום רחימוב בן 26 ואלכסיי פרידלין בן 30, הודו במעשה ומעצרם הוארך בעשרה ימים.

ביום שישי שעבר נמצאה גופתו של טקאו במבנה נטוש של גן ילדים בשכונת רמת לח"י בעיר, לאחר שנעדר במשך כמה ימים מבלי שבני משפחתו דיווחו על כך למשטרה.

חקירת האירוע התנהלה במפלג התשאול בימ"ר ירושלים, שגילו כי היה מי שניסה לפענח את הרצח לפניהם. יום לאחר מציאת הגופה, אותר ביער חרובית אחד החשודים ברצח, ארטיום רחימוב, כשגופו חבול. רחימוב סיפר לחוקרים כי חמישה צעירים המוכרים לו חטפו אותו, לקחו אותו ליער חרובית, כפתו אותו והיכו אותו תוך שהם דורשים ממנו לספר להם מי רצח את טקאו. רחימוב הושאר ביער כשהוא חבול והצליח להשתחרר בכוחות עצמו מהעץ אליו קשרו אותו. בחקירתו במשטרה הודה ברצח הצעיר, יחד עם שותפו לדירה פרידלין.

צילום: רמי שלוש

לדברי המשטרה, החקירה העלתה שהחשודים נפגשו עם הקורבן במבנה נטוש בבית שמש, שם שתו לטענתם אלכוהול ועישנו סמים. לדבריהם, הם הבחינו בכסף מזומן רב בכיסו של טקאו ודרשו כי ילווה להם אותו. משסירב, התרחקו וביקשו לשדוד ולרצוח אותו. השניים הכו את טקאו באבן עד שמת, הוציאו מכיסו 130 שקלים, השליכו את האבנים המגואלות בדם ליד המבנה ועזבו את המקום. בכסף ששדדו מהצעיר רכשו השניים סמים והלכו לדירתם.

במקביל לחקירת החשודים ברצח, חקרה המשטרה גם את אירוע החטיפה של החשוד ברצח. מהחקירה עולה כי לאחר שנמצאה גופתו של טקאו, ניהלו חמישה מחבריו חקירה משלהם ובמהלכה גילו כי רחימוב נראה יחד עם טקאו סמוך לזירת הרצח. החברים איתרו אותו בגן ציבורי בעיר והזמינו אותו להצטרף אליהם לשתיית אלכוהול בצוותא לזכרו של חברם. עם תחילת הנסיעה, הם החלו לתשאל אותו לגבי הרצח, וכשהגיעו ליער חרובית כפתו אותו באמצעות אזיקונים בידיו וברגליו והכו אותו. משלא השיב לשאלותיהם, קשרו אותו החמישה לעץ ביער והודיעו לו כי ישאירו אותו במקום כטרף לחיות, עד שיגלה להם פרטים על רצח חברם.

לאחר שהסתלקו, רחימוב הצליח להשתחרר בעזרת שבר זכוכית, התקדם לעבר הכביש ושם אותר ונעצר. המשטרה עצרה ארבעה חשודים בחטיפתו של רחימוב, ובית המשפט האריך את מעצרם. כמו כן, היא מנהלת מצוד אחר חשוד חמישי שטרם אותר.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ'יקו) אדרי, שיבח את הפענוח המהיר של חוקרי היחידה המרכזית ואמר כי "חקירתם המקצועית והנחושה הובילה למעצרם של החשודים תוך פחות מ–24 שעות מתחילת החקירה ומציאת הגופה. מדובר בתיק מורכב ורגיש שתוצאותיו קשות, אך הודות למקצועיותם של חוקרי הימ"ר פוענחו מקרי הרצח והחטיפה והחשודים במעשה נעצרו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ