ראש העיר אור יהודה שוחרר למעצר בית בתנאים מחמירים והורחק מהעירייה

דוד יוסף, ישהה במעצר בית למשך 15 יום בבית גיסו. לפי החשד, הוא הטריד נשים שעבדו תחתיו במשך שנים תוך ניצול מעמדו, השתמש בכספי עירייה שלא כדין וניסה לשבש חקירה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ראש העיר אור יהודה, דוד יוסף, שוחרר למעצר בית בתנאים מחמירים למשך 15 יום בבית גיסו, והורחק ממשרדי העירייה ל-75 יום, כך נקבע היום (חמישי) בדיון בבית המשפט השלום בראשון לציון. מקורב לראש העיר החשוד בשיבוש הליכי החקירה יובא מחר בבוקר להארכת מעצר.

יוסף חשוד בביצוע עבירות מין בכמה נשים במשך שנים, בשיבוש מהלכי משפט ובהפרת אמונים. לפני כשבוע וחצי הוא עוכב לחקירה, והמשטרה ערכה חיפושים בביתו, במשרדו ובכמה מקומות נוספים בעירו.

במשטרה אמרו כי באגף החקירות והמודיעין ביחידת להב 433 בודקים חשד לכך שיוסף ביצע במשך תקופה ארוכה עבירות מין כלפי כמה נשים, תוך ניצול מעמדו ומרותו. עוד נבדק חשד לפיו ראש העיר השתמש בכספי עירייה שלא כדין כדי להעניק לנשים שהטריד ואף לאחרות טובות הנאה. במשטרה החליטו להפוך את החקירה לגלויה, לאחר שהצטבר מידע ונוספו מתלוננות נגד יוסף.

יוסף בבית המשפט השלום בראשון לציון, לפני כשבוע וחציצילום: תומר אפלבאום

על פי המידע שבידי המשטרה, ראש העיר הציע לנשים שעבדו תחתיו קידום תמורת יחסי מין ותמורת שתיקתן. באחד המקרים, עובדת בעירייה התלוננה כי יוסף הטריד אותה מינית לפני כחמש שנים. בנוסף, מנהלת בעירייה של אחד ממרכזי הפנאי יזמה תלונה של עובדת שלה לאחר שזו שמעה ממנה שהוטרדה על ידי ראש העיר.

כמו כן, קיים חשד שיוסף הטריד גם נשים שאינן עובדות עירייה. במקרים אלה, כאשר הנשים לא נענו לו, הוא פעל לפגוע בהן במקום עבודתן. בנוסף הוא חשוד בניסיון שיבוש של החקירה. ראש העיר אף ידע כי מתלוננת אחת פנתה למשטרה, וניסה לגרום לה לחזור בה.

לפני כשנה נכנס לספר החוקים התיקון לחוק למניעת הטרדה מינית, שמטיל אחריות פלילית על אנשי ציבור המטרידים מינית תוך ניצול מעמדם. על פי החוק, ראשי ערים, שוטרים, עובדי משרדים ממשלתיים או מנהלי מחלקות בבתי חולים ייחשבו כבעלי מרות כלפי הציבור שאותו הם משרתים והיחס אל מעשיהם יהיה כשל הטרדות מצד מעסיקים ישירים או מפקדים בצבא. משמעות הדבר היא שהמתלוננות אינן נדרשות עוד להוכיח שהתנגדו להטרדות, אלא החשודים בהטרדה יצטרכו להוכיח שפעלו בתום לב ולא ניצלו את סמכותם.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ