במח"ש בודקים: קצינה קודמה כדי שלא תתלונן נגד ברונו שטיין על הטרדה מינית

על פי מידע שהועבר למח"ש לפני כשנה וחצי, הניצב הפורש הטריד אותה מינית וכעבור זמן מעמדה שודרג והיא הועלתה בדרגה. אתמול העידה הקצינה במח"ש אך ספק אם תתלונן נגד שטיין

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

במקביל לחקירתו של הניצב הפורש ברונו שטיין בחשד כי קיבל שוחד בפרשת רונאל פישר, אתמול (שני) זומנה קצינה ששירתה כפקודה של שטיין למשרדי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), כדי להעיד על מידע שהובא בעבר לידי החוקרים, ולפיו הניצב בדימוס הטריד אותה מינית. שטיין עצמו שוחרר הבוקר למעצר בית בן שלושה ימים, והחקירה נגדו נמשכת. 

לפי המידע, שהועבר למח"ש לפני כשנה וחצי באופן אנונימי, שטיין הטריד מינית את הקצינה בזמן שנסעו יחד ברכב. לפי גורמים במשטרה, לאחר התקרית הפסיקה הקצינה לבוא לעבודה במשך כמה שבועות. הקצינה היתה מועמדת לקידום, ובמשטרה הופתעו שבמקום התפקיד שנשמר לה היא יצאה לקורס שמשדרג את מעמדה, שובצה באגף אחר והועלתה בדרגה.

שטיין מגיע למשרדי מח"ש בירושלים, אתמולצילום: אוליבייה פיטוסי

מח"ש חקרה בזמנו את המידע האנונימי וזימנה את הקצינה למתן עדות, אך נתקלה בחוסר שיתוף פעולה והחליטה לסגור את התיק. לאור החשדות החדשים נגד שטיין, זומנה הקצינה להעיד בשנית. כעת ייבדק אם שדרוג מעמדה נועד למנוע ממנה להעיד נגד שטיין. עם זאת, במח"ש התרשמו שהסיכויים שתתלונן ותחזק את החשדות אינם גבוהים.

אתמול הותר לפרסום כי קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה חתם על הסכם עד מדינה בפרשת רונאל פישר. עדותו של מלכה הביאה לחקירת שטיין, החשוד בקבלת שוחד ובהפרת אמונים. במשטרה חושדים כי עו"ד פישר הציג ללקוחותיו את שטיין כאיש קשר שלו למשטרה וכמי שיכול לסייע להם, ובתמורה מימן לניצב הפורש נסיעות לחו"ל — שם התקיימו חלק מהפגישות של שטיין ופישר עם הלקוחות.

בין היתר, לפי החשד במשטרה, נכח שטיין בפגישה עם הקבלן יאיר ביטון, בעלי חברת הבנייה ב. יאיר. הנסיעות לחו"ל והבילויים המשותפים נועדו לכאורה להוכיח ללקוחות הפוטנציאליים את הקשר הקרוב בין הקצין הבכיר לעורך הדין.

לפי הסכם עד המדינה עם הקצין לשעבר מלכה, הוא יקבל את מלוא הכספים המגיעים לו במסגרת הפרישה והפיצויים, כאילו עזב את המשטרה בנסיבות שגרתיות. עם זאת, לא תהיה הקלה בעונשו. מלכה מואשם בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים ועבירות נוספות. לפי הודעת הפרקליטות, מכוח ההסכם מסר מלכה עדות מפורטת המצדיקה המשך חקירה. ההסכם צפוי להיות מוצג מחרתיים בפני בית המשפט המחוזי בירושלים. במסגרת ההסכם ישמש מלכה עד מדינה נגד הניצב הפורש שטיין, שהחומרים שמסר הם שהביאו, כאמור, לחקירתו במח"ש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ