בית המשפט אישר את הדחת חברת מועצת העיר עכו, לאור קריאת מד המים בדירתה

עו"ד מדיחה רמאל עתרה נגד הדחתה בטענה לרדיפה פוליטית, ואילו העירייה טענה שהיא אינה מתגוררת בעיר. השופטת קיבלה את טענת העירייה לאור צריכת המים המועטה בדירה

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה השבוע עתירה של חברת מועצת העיר עכו, עו"ד מדיחה רמאל, נגד ההחלטה להדיחה מהמועצה, בטענה שאינה מתגוררת בעיר. בית המשפט חייב את רמאל לשלם לעיריית עכו ולראש העיר שמעון לנקרי 10,000 שקלים הוצאות בית משפט.

לפני כחודש וחצי עתרה עו"ד רמאל, חברת המועצה, לבית המשפט המחוזי בחיפה בטענה שפוטרה מתפקידה בשל רדיפה פוליטית, וכי במסגרת הניסיון להוכיח שאינה מתגוררת בעכו שכרה העירייה חוקרים פרטיים שעקבו אחריה ואחר ילדיה. השבוע קבעה השופטת ריבי למלשטריך־לטר כי רמאל אכן אינה מתגוררת בעיר, וכי מקום מגורי הקבע שלה ושל משפחתה הוא הכפר נחף, ולכן ההדחה היא בעלת תוקף. את ההחלטה ביססה השופטת, בין השאר, על מד צריכת המים בדירה בעכו שבה טענה רמאל כי היא מתגוררת.

רמאל טענה לפני חודש כי מקום מגוריה הוא עכו והביאה אסמכתאות לכך: בעלותה על הדירה בעיר ומסמכים המעידים על טיפולים רפואיים במרפאה בעיר ותשלומי אגרת טלוויזיה. היא הצהירה שהיא מבקרת מעת לעת בכפר נחף, שם מתגוררת משפחת בעלה, וטענה שהיא סועדת שם את קרוב משפחה החולה במחלה קשה. ואולם בית המשפט קבע השבוע כי "המשיבים (העירייה) פעלו לקבל את דו"ח צריכת מים על מנת לאמת את חששם שהעותרת אינה גרה בדירה בעכו. ואכן דו"ח צריכת המים אישש את ממצאי החקירה והצביע על כך שלא נעשה בדירה שימוש שיש בו כדי להעיד על מגורים קבועים בדירה, ובוודאי שלא תאם צריכת מים של משפחה בת 6 נפשות, כמשפחת העותרת".

עו"ד רמאל בבית המשפט, בתחילת החודשצילום: רמי שלוש

בעניין שכירת משרד החקירות לעקוב אחרי עו"ד רמאל רבע בית המשפט כי משרד החקירות עומד בדרישות החוק, בחירתו נעשתה לפי חובת התקשרות עם העירייה והחקירה התמקדה רק במקום מגוריה של רמאל, בלי לחשוף פרטים אחרים עליה או על בני משפחתה. בעניין טענתה של רמאל שנעשה לה שימוע בכתב בלבד ולא בעל פה, קבע בית המשפט כי לא נפל פגם בהליך. עם זאת, בפתח הדברים צוין בפסק הדין כי "אין מחלוקת על כך שהעותרת הינה אישיות ציבורית חשובה בעכו, עובדת בעכו, מקדישה את עצמה לפעילות ציבורית בעכו ומקדמת נושאים ציבוריים חשובים". כן פורטו מינויה השונים של רמאל בוועדות המועצה.

עו"ד ג'ואד קאסם, ממרכז מוסאוא, שייצג את עו"ד מדיחה רמאל בעתירה, מסר בתגובה כי המרכז ישקול לערער על פסק הדין. לדבריו, "השופטת פירגנה לפעילות חברת מועצת העיר מדיחה רמאל. המרכז רואה חשיבות בגיבוי נבחרות ציבור ערביות. יישום החלטת ראש העיר תחליש את ייצוג הנשים הערביות בכלל ואת ערביי עכו בפרט, מול דורסנות ומדיניות האפליה של ראש העיר. כיום משרתות רק 13 נשים ערביות ברשויות המקומיות ורמאל נחשבה אחת המצוינות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ