שטיין מכחיש הטענות נגדו: לא קיבלתי שוחד, זו מתנה

במח"ש נמשכת חקירתו של הניצב בדימוס, ונבדק אם קיבל טיסה ונהג צמוד בבודפשט תמורת הצגתו כאיש קשר של רונאל פישר ולקוחותיו במשטרה; גויס עד מדינה נוסף נגד פישר

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) המשיכו היום (שלישי) לחקור את החשדות נגד ניצב בדימוס בדבר קבלת שוחד והפרת אמונים, זאת כפי שעלה לכאורה מעדותו של קצין המשטרה ערן מלכה. במח"ש בוחנים אלו הטבות קיבל שטיין ומה העניק בתמורה להן. שטיין מכחיש כי מדובר בקבלת שוחד, ותיאר את ההטבות להן זכה כ"מתנה בין חברים". בסיום חקירתו, שטיין שוחרר למעצר בית של שלושה ימים.

בשלב זה ברור לחוקרים שעו"ד והקבלן יאיר ביטון מימנו עבור שטיין טיסה לבודפשט, ושם הוא זכה גם לנהג צמוד שליווה אותו לאורך הטיול ולאירוח מלא בבית מלון. ייתכן כי השניים מימנו עבורו נסיעות נוספות. במח"ש בודקים האם שטיין קיבל את "המתנות" מפישר כאשר היה ברור לו כי הוא מוצג בפני לקוחותיו של פישר כאיש קשר שלו במשטרת ישראל וכמי שיכול לסייע להם.

שטיין לא הכחיש בחקירה שהנסיעה לבודפשט מומנה עבורו, אולם לטענתו הנסיעה ניתנה לו כמתנה בין חברים קרובים. במח"ש לא מיהרו לקבל את גרסתו של שטיין, ואף שאלו אותו מדוע ניצב שמרוויח כ־50 אלף שקלים בחודש צריך לקבל טיסה לבודפשט מעורך דין, גם אם הוא חבר ולקוח שלו.

שטיין במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים, אתמולצילום: אוליבייה פיטוסי

במח"ש ככל הנראה לא ימשיכו לחקור חשד לפיו שטיין הטריד מינית קצינה שהיתה פקודה שלו. הקצינה זומנה אתמול למשרדי המחלקה כדי להעיד על מידע שהובא בעבר לפני החוקרים, אולם היא הכחישה את הטענות. כמו כן, נראה כי הקצינה אינה מתכוונת להתלונן ולא נראה שהיא תשנה את גרסתה שכבר מסרה בעבר.

החוקרים סבורים שניתן יהיה להוכיח את קבלת ה"מתנה", ולכן כעת הם בודקים אם מדובר בשוחד או בקבלת מתנה בניגוד לנהלים המקובלים. מבחינת שטיין שכבר פרש מהמשטרה נראה שלא יהיה מדובר בעבירת משמעת, ולכן ההחלטה שאמורה להתקבל במח"ש היא אם יש במקרה זה עילה לכתב אישום. ההערכה היא שהחומרים שסיפק ערן מלכה מחזקים את החשד נגד שטיין, ואף מראים שבניגוד לטענת המפכ"ל יוחנן דנינו כי בפרשת פישר מעורב קצין אחד בלבד - ערן מלכה, יש עוד קצין אחד בכיר בדרגת ניצב שקיבל גם הוא הטבות.

במח"ש הצליחו לגייס עד מדינה נוסף נגד פישר. מדובר בקבלן שפישר הציע לו מידע מחקירה נגדו תמורת שני מיליון שקל. פישר אף הבטיח שידאג באמצעות קשריו לבטל את כתב האישום. עד המדינה הגיע מיוזמתו למח"ש וסיפר את חלקו בפרשה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ