וינשטיין נהג להפליג ביאכטה של פישר כעו"ד פרטי - אך לא מידר עצמו מהתיק

ערן מלכה העיד כי לפני מינויו לתפקיד הצטרף היועמ"ש למסעות דיג שארגן עורך הדין. פישר אף הביע בפני וינשטיין תמיכה באחד מהמועמדים לתפקיד פרקליט מהמדינה

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

בהיותו סנגור פרטי נהג היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, להצטרף למסעות דיג שארגן רונאל פישר ביאכטה שלו, כך העיד קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה בפני חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים בעת המגעים להסכם עד מדינה עמו. למרות הקשר החברתי בין השניים, וינשטיין לא מידר את עצמו מחקירת פרשת פישר והיה מעורב בקבלת ההחלטות בתיק. על עדותו של מלכה בנושא דווח לראשונה הערב (שישי) בערוץ 1.

בלשכת היועץ המשפטי לממשלה אישרו את הפרסום ומסרו כי "היועץ המשפטי לממשלה פגש בעו"ד פישר מספר פעמים בנסיבות חברתיות בהיותו עורך דין פרטי". חוקרי מח"ש ביקשו לחלט את היאכטה ששימשה למסעות הדיג שבהם נכח וינשטיין, והבקשה התקבלה.

מקורבי וינשטיין אמרו כי לא קיים קשר חברתי עם פישר כיועץ המשפטי לממשלה. בעת ההתמודדות לתפקיד פרקליט המדינה בקיץ 2013 ביקשה רות דוד להיפגש עם וינשטיין. לפגישה הגיעה עם פישר, לטענת מקורבי וינשטיין מבלי שהודיעה לו על כך מראש, והשניים ביקשו להביע את תמיכתם במועמדותו של שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, צבי סגל, אחד מבין ארבעת המועמדים האחרונים לתפקיד שבו זכה לבסוף שי ניצן. 

אתמול הורה וינשטיין לפתוח רשמית בחקירה פלילית נגד שותפתו של פישר, עורכת הדין רות דוד, שכיהנה עד לפני כארבע שנים כפרקליטת מחוז תל אביב. עד כה לא נמצאו ראיות לכך שדוד הטתה תיקים שבהם היה פישר הסנגור, אך נבדקים חשדות שקיבלה ממנו מתנות יקרות ערך, ובהן תיק של לואי ויטון. 

השבוע הותר לפרסום כי מלכה חתם על הסכם עד מדינה בפרשת רונאל פישר. עדותו של מלכה הביאה לחקירת הניצב לשעבר ברונו שטיין, החשוד בקבלת שוחד ובהפרת אמונים. מלכה הורשע בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים בהסדר טיעון. לפי הסכם עד המדינה יקבל מלכה את מלוא הכספים המגיעים לו במסגרת הפרישה והפיצויים כאילו עזב את המשטרה בנסיבות שגרתיות. עם זאת, לא תהיה הקלה בענישה שלו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ