משרד המשפטים על מסעות הדיג של וינשטיין ופישר: "יחסיהם לא היו קרובים"

בערוץ 1 דווח כי היועמ"ש נהג להצטרף להפלגות שארגן הפרקליט ביאכטה שלו. משרד המשפטים: "לא היתה סיבה שווינשטיין ימדר עצמו מהפרשה" נוכח אופי יחסיו עם פישר

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

במשרד המשפטים הגיבו היום (שבת) לדיווח לפיו היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, נהג להפליג ביאכטה של עו"ד רונאל פישר כסנגור פרטי - אך לא מידר את עצמו מתיק פישר, והסבירו כי "מעולם לא שררו ביניהם יחסים אישיים קרובים".

אמש דווח בערוץ 1 כי קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה העיד בפני חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) שווינשטיין נהג להצטרף למסעות דיג שארגן פישר ביאכטה שלו. עם זאת, ולמרות הקשר החברתי בין השניים, היועץ לא מידר את עצמו, כאמור, מחקירת פרשת פישר והיה מעורב בקבלת החלטות בתיק. בין היתר, הוא אישר את בקשתם של חוקרי מח"ש לחלט את היאכטה ששימשה את פישר במסעות הדיג בהם נכח היועץ.

מדוברות משרד המשפטים נמסר היום בתגובה כי היועץ פגש בפישר כמה פעמים בנסיבות חברתיות לפני כעשור, בעת שעבד כעורך דין פרטי. עוד נמסר כי וינשטיין גם פגש בשעתו את פישר על סירת דייגים שהיתה בבעלותו בעת ההיא. "מכל מקום, בינו לבין פישר מעולם לא שררו יחסים אישיים קרובים. אשר על כן, לא היתה כל סיבה שהיועץ המשפטי לממשלה ימדר עצמו מעיסוק בפרשה", הסבירו במשרד.

וינשטיין בכנס הרצליה, השבועצילום: תומר אפלבאום

כמו כן, הוסיפו במשרד המשפטים כי הפרשה הובאה ממילא לפתחו של היועץ, "נוכח מעורבותה של פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, עו"ד רות דוד, שכידוע מוכרת אף היא לכל בעלי התפקידים בצמרת מערכת אכיפת החוק". במשרד הבהירו כי "העובדות הנוגעות לעניין ידועות לגורמי המקצוע העוסקים בפרשה".

עוד נודע כי בעת ההתמודדות לתפקיד פרקליט המדינה בקיץ 2013, ביקשה רות דוד להיפגש עם וינשטיין. לפגישה הגיע גם פישר (לטענת מקורבי וינשטיין, ליועץ לא נודע על כך מראש) והשניים ביקשו להביע את תמיכתם במועמדותו של שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, צבי סגל, אחד מבין ארבעת המועמדים האחרונים לתפקיד שבו זכה לבסוף שי ניצן.

בנוגע לטענות אלה, נמסר מדוברות משרד המשפטים כי הפגישה נקבעה בעקבות פנייה של דוד ופישר ללשכת היועץ. "הפגישה התקיימה כעשרה ימים לאחר הפנייה, בחדר הישיבות של לשכת היועץ ובנוכחות המשנה ליועץ ועוזריו. לאחר שנמסרה ההמלצה האמורה (על אחד המועמדים לתפקיד פרקליט המדינה), דיווח עליה היועץ לחברי ועדת האיתור שבראשה עמד, ואף הנחה אותם לדווח על כל הפגישות והפניות אליהם בעניין המועמדים השונים. כך אכן נעשה. כידוע, לתפקיד נבחר בסופו של דבר מועמד אחר".

ביום חמישי הורה וינשטיין לפתוח רשמית בחקירה פלילית נגד שותפתו של פישר, עו"ד דוד, שכיהנה עד לפני כארבע שנים כפרקליטת מחוז תל אביב. עד כה לא נמצאו ראיות לכך שדוד הטתה תיקים שבהם שימש פישר סנגור, אך נבדקים חשדות שקיבלה ממנו מתנות יקרות ערך, ובהן תיק של לואי ויטון.

השבוע הותר לפרסום כי מלכה חתם על הסכם עד מדינה בפרשת פישר. עדותו של מלכה הביאה לחקירת הניצב לשעבר ברונו שטיין, החשוד בקבלת שוחד ובהפרת אמונים. מלכה הורשע בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים בהסדר טיעון. לפי הסכם עד המדינה, יקבל מלכה את מלוא הכספים המגיעים לו כאילו עזב את המשטרה בנסיבות שגרתיות. עם זאת, לא תהיה הקלה בענישה שלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ