השופט לשעבר דן כהן ישוחרר זמנית מהכלא לצורך טיפול רפואי

ועדת השחרורים קבעה כי כהן, שהורשע בקבלת שוחד כששימש דירקטור בחברת החשמל, ישוחרר ל-60 יום ממאסרו לצורך קבלת טיפול במחלת הסרטן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

השופט לשעבר דן כהן ישוחרר ממאסר למשך 60 יום לצורך טיפול רפואי, כך החליטה 
ועדת שחרורים מטעמים רפואיים בראשות כבוד השופט שלמה שוהם.

 כהן, שנידון לשש שנות מאסר על עבירות שוחד, מרצה כעת את מאסרו בכלא ניצן. הוא שוחרר לצורך קבלת טיפול מסכן חיים בשל מחלת הסרטן ממנה הוא סובל. כהן עבר ניתוח מסובך לטיפול במחלה, והוא צריך לעבור טיפולים נוספים.

דן כהן בדיון בבית המשפט ב-2013צילום: מוטי מילרוד

ההחלטה התקבלה בהסכמת הפרקליטות והיא מותנה בחתימת ערבות של שני ערבים בסך 10 מיליון ש״ח כל אחד. 

כהן נידון למאסר ולקנס של 10 מיליון שקלים במסגרת עסקת טיעון בספטמבר 2013 בשל שוחד שקיבל מחברת סימנס בעת שכיהן כדירקטור בחברת החשמל. כהן נמלט לפרו בשנת 2005 לאחר שהתעוררו חשדות בפרשה, ורק במארס 2013 הוא הוסגר לישראל.

במסגרת הסדר הטיעון הודה כהן במרמה והפרת אמונים על כך שלא דיווח לדירקטוריון על קשריו העסקיים עם עזרא הראל, שעה שהדירקטוריון אישר רכישה של קרקעות החברה באשדוד בגובה 62.5 מיליון דולר, שעליהן תכננה חברת החשמל להקים תחנת כוח.

בפרשת סימנס הודה כהן בקבלת שוחד בגובה מיליון אירו ממנכ"ל סימנס, אורן אהרונסון, שעמו נחתם הסכם עד מדינה. בתמורה לשוחד קידם כהן כדירקטור בחברת חשמל את זכייתה של סימנס במכרז לרכישת שלוש טורבינות גז במחזור משולב. בפרשת סימנס הודה כהן גם בעבירת מרמה והפרת אמונים. באישום השלישי בכתב האישום המתוקן הודה כהן בכך שלאחר שנחקר באזהרה במשרדי הרשות לניירות ערך ב-2003 וב-2005 לגבי עסקאות שונות שבוצעו על ידי חברת רוגוזין, במסגרתן שמר על זכות השתיקה, עזב את הארץ תוך שהוא מודע לכך שהוא דרוש לחקירה ולהליך המשפטי העומד כנגדו בישראל.‎

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ