שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
רויטל חובל
רויטל חובל
רויטל חובל
רויטל חובל

המשטרה מבקשת לחקור את התנהלותה של רות דוד בעת שהיתה פרקליטת מחוז תל אביב בתיקים שבהם היה עורך הדין רונאל פישר הסניגור. לפי הפרסום בערוץ 2 אמש (ראשון), אחד התיקים שבהם נבדק אם ניתנה הקלה כלשהי מצד דוד, הוא תיק יעקב העליון. העליון, שהיה בעבר עיתונאי ב"מעריב", הורשע בבעילה אסורה בהסכמה של שתי אחיות, תלמידות בית הספר לאמנויות בתל אביב. הוא נידון לשנת מאסר בפועל ופיצויים בסך 20 אלף שקלים בסך הכל.

תיקים נוספים שבהם היה מעורב פישר בפרקליטות מחוז תל אביב תחת שרביטה של פישר הם התיק נגד איש רשות המסים לשעבר שוקי משעול, שהעיד כי פישר הציע לו לשלם לו כסף בתמורה לעזרה מדוד. בתקופתה כפרקליטת מחוז גם נסגר תיק החקירה נגד מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן, שיוצג על ידי פישר. התיק נגדו נסגר מחוסר אשמה.

לאחרונה הודיע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין על החלטתו לפתוח רשמית בחקירה פלילית נגד דוד גם בנוגע לתקופה ששימשה פרקליטת מחוז תל אביב. בהודעת משרד המשפטים נכתב כי בשלב הבדיקה המקדמית לא נמצאו ראיות לכך שדוד הטתה בעת תפקידה כפרקליטת מחוז תל אביב תיקים שבהם היה פישר הסניגור.

במסגרת הבדיקה הצטבר מידע על כך שדוד קיבלה מפישר מתנות יקרות ערך, ובהן תיק של "לואי ויטון", בעת שהיתה פרקליטת המחוז. קצין המשטרה ערן מלכה, שהורשע בשורה של מעשי שוחד, סיפר כי בפגישה שבה נכח עם דוד, פישר ועדת המדינה לאחר שידור התחקיר על הפרשה בתוכנית "עובדה", "עלו הסיפורים של המתנות שרותי קיבלה והיא אמרה: 'אם אני איחקר אני אגיד שאת כל המתנות קיבלתי במסיבת הפרישה שלי מהפרקליטות ולא כשהייתי בתפקיד עצמו'. זאת אומרת שאם נחקור אותה על זה היא תגיד 'נכון, יאיר ביטון הביא לי את המתנות, אבל כבר לא הייתי פרקליטת מחוז'".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ