כתב אישום נגד ניב אסרף: ביים את חטיפתו בניסיון להתחמק מחובות שצבר בהימורים

כתב אישום הוגש גם נגד חברו, עדן נגואקר, שדיווח למשטרה על היעלמותו של אסרף במטרה להקפיץ כוחות משטרה וצבא רבים לצורך פרסום החשד לחטיפה באמצעי התקשורת. השניים הואשמו במסירת ידיעה כוזבת וקבלת דבר במרמה

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד ניב אסרף שביים את חטיפתו וחברו החייל ערן נגאוקר, בגין מסירת ידיעה כוזבת וקבלת דבר במרמה.

מכתב האישום עולה כי בחודשים שקדמו לאירוע, נטל אסרף חלק בהימורים בלתי חוקיים במסגרתם נותר חייב סכומי כסף של כמה עשרות אלפי שקלים לגורמים שונים. בשל כך גמלה בליבו ההחלטה להתחמק מתשלום חובותיו, וזאת באמצעות יצירת מצג שווא לפיו נחטף בידי מחבלים סמוך לחברון.

בחודש אפריל איתרו כוחות הביטחון את אסרף, בן 22 מבאר שבע, באזור קרית ארבע, לאחר שעות של חיפושים, שהחלו לאחר שחברו נגאוקר דיווח כי הוא נכנס לכפר בית ענון הסמוך לחברון ולא יצא ממנו. על פי כתב האישום, במהלך נסיעתם לקרית ארבע סיפר אסרף לנגאוקר כי בכוונתו להיעלם, וזאת לדבריו על רקע פרידה מחברתו - על מנת שהפרסום יביא לכך שחברתו תדאג לו. כשהגיעו השניים לקריית ארבע, תכננו כיצד יביימו את ההיעלמות וחיפשו אחר מקום מסתור.

אסרף במסיבת העיתונאים שכינס בביתו בבאר שבע, לפני כחודשייםצילום: אילן אסייג

בכתב האישום צויין כי בשלב מסוים, כפי שסיכמו, יצא אסרף למקום המסתור שבחר כשהוא משאיר את מכשיר הטלפון הנייד ברכב כדי למנוע את איכונו. בהתאם לתכנון, יצא נגאוקר מקרית ארבע, עצר בצד הדרך, הוציא אוויר מגלגל הרכב, החליף לגלגל הרזרבי שהיה בתא המטען ופנה חזרה לכיוון קרית ארבע. כשהגיע לכניסה לקרית ארבע, ניגש לרכב משטרתי שעמד בצד הדרך ודיווח לשוטר דיווח כוזב לפיו חברו ירד מרכבו, צעד לעבר כפר ערבי ולא שב משם בחלוף כחצי שעה. השוטר הורה לו להתקשר למוקד 100, ונגאוקר עשה זאת ביודעו כי מדובר בדיווח כוזב וזאת במטרה להביא להקפצת כוחות משטרה וצבא רבים למקום שיתחילו לחפש את חברו ולצורך פרסום דבר החשד לחטיפה באמצעי התקשורת.

הדיווח הוביל לכך שנוהל חירום הופעל מחשש לחטיפה. במסגרת הנוהל הוקפצו לאזור כוחות ביטחון רבים שכללו בין היתר אלפי חיילים, יחידות מיוחדות, כלי טיס ואמצעים נוספים. כל אותה עת, המתין אסרף במקום המסתור כשהוא יודע כי מחפשים אחריו וכן שומע את רכבי החירום היוצאים לחפשו. סמוך לשעה 19:00, מסר נגאוקר במשטרת חברון הודעה מפורטת במסגרתה שב וחזר על גרסתו להשתלשלות האירועים כשהוא יודע כי מדובר בדיווח כוזב ומודע לחיפושים שמתבצעים בעקבות דיווחו זה.

בחקירתו שינה אסרף את גירסאותיו לאירוע. בתחילה טען כי ביים את החטיפה כדי לגרום לחברתו לשעבר להתגעגע אליו, אך לאחר מכן שינה את סיפורו וטען שנסחט על ידי גורמים בעולם התחתון לאחר שהיה חייב מאות אלפי שקלים. לעומתו, נגאוקר מסר גירסה אחת ובה דבק, לפיה סייע לאסרף כי פחד שהוא יתאבד אם לא יעשה זאת.

במסיבת העיתונאים שכינס בביתו לפני כחודשיים, הכחיש אסרף את החשדות נגדו והאשים את המשטרה כי לא סייעה לו. הוא טען כי הסיבה בגללה רצה להיעלם היא חובות שצבר ואיומים שקיבל בעקבות זאת. "חטיפה לא תכננתי", אמר. "הייתי במשטרה, ציינתי בפניהם שאני נסחט ולא קיבלתי מענה. נדחקתי לפינה, הייתי צריך להיעלם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ