מינוי ניצב בנצי סאו לממלא מקום
 המפכ"ל יובא היום לאישור הממשלה

מפקד מחוז תל אביב יחליף את יוחנן דנינו, שיסיים את תפקידו בסוף החודש, עד שימונה מפכ"ל חדש. שמות מועמדים, בהם גם סאו, הועברו לבחינת היועץ המשפטי לממשלה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

היום (ראשון) יובא לאישור הממשלה מינויו של ניצב בנצי סאו לממלא מקום מפכ"ל המשטרה. באחד ביולי יפשוט המפכ"ל יוחנן דנינו את מדיו. בניגוד לנציב שירות בתי הסוהר, רב גונדר אהרון אקסול, שנענה בחיוב לבקשה להמשיך בתפקידו, דנינו לא התבקש להמשיך בתפקיד.

לאחר שיחות של הניצבים עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן, הועברו כמה שמות של מועמדים למפכ"לות מתוך המשטרה לידי היועץ המשפטי לממשלה, כדי שיבדוק אם מי מהם עשוי להיתקל בבעיה בוועדת טירקל למינויים. ארדן לא יקבל החלטה עד שישמע מהיועץ שאין בעיה לאשר את המינוי של אותם מועמדים.

שלשום התראיין ארדן ברדיו תל אביב, והתייחס למינויו של סאו לתפקיד המ"מ. "בנצי סאו הוא אדם ותיק מאוד ורב ניסיון, קצין ראוי, אבל לצערי בשל לוח הזמנים הקצר לא הספקתי לשוחח עם מי שרציתי. לכן החלטתי להביא לאישור את מינוי סאו כמ"מ".

סאו (משמאל) ותנ"צ יורם אוחיון, במשרד לביטחון הפנים ב-2013צילום: אוליבייה פיטוסי

שלשום פורסם ב"הארץ" שארגון עדאלה העביר פניה ליועץ המשפטי לממשלה, לפסול את מועמדותו של סאו לתפקיד המפכ"ל בשל מעורבותו באירועי אוקטובר 2000 כמפקד במג"ב בגזרת ואדי ערה. בהמשך לפרסום נמסר מדוברת מחוז תל אביב סנ"צ הילה חמו: "בחומר שנשלח על ידי היועץ המשפטי דאז מני מזוז, בצירוף החלטת מח"ש, נמצא במסקנות ועדת אור על יסוד מכלול החומר, כי התיק בעניינו של ניצב סאו נסגר בשל העדר אשמה. במהלך כל שנות שירותו פעילות במגזר, כמפקד מחוז מרכז, פיתח סאו מודל למיגור תופעת האלימות נגד נשים ובמישור הפשיעה החמורה פעל ללא הפסקה לפירוק ארגון עבד קאדר באזור המשולש, שהטיל אימה על התושבים. כמפקד מחוז תל אביב פעל להורדת הפשיעה ביפו באופן משמעותי, דבר שהגביר את הביטחון ותרם רבות לשגשוג כלכלי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ