בכירים לשעבר במשטרה: לא נגיע לערב הפרידה מדנינו, הוא לא כיבד את מוסד המפכ"לות

בגלי צה"ל דווח כי הבכירים, בהם מפכ"לים לשעבר, הלינו כי האירוע שיתקיים הערב "איננו ברוח אירועי הפרידה מכחולי המדים". עלות מסיבת הפרידה מוערכת במאות אלפי שקלים למשלם המסים

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

קצינים בכירים לשעבר במשטרה הודיעו כי ייעדרו ממסיבת הפרידה למפכ"ל היוצא יוחנן דנינו, שתתקיים הערב (שלישי) במכללה לשוטרים בבית שמש. כך דווח הבוקר בגל"צ.

למסיבה, שעלותה מוערכת במאות אלפי שקלים למשלם המסים, הוזמנו אנשי עסקים בכירים, פרקליטי צמרת, פוליטיקאים מכל המפלגות וקצינים בכירים במשטרה. את המסיבה ינחה הבדרן אבי נוסבאום בעלות של כ-34 אלף שקל, ותופיע בה הזמרת קרן פלס, שתקבל עבור הופעתה 37 אלף שקל. "במצב הדברים שנוצר בפועל, הזמרת קרן פלס הינה היחידה שמסוגלת לספק את השירות למשטרת ישראל, על פי הדרישות המבצעיות-מקצועיות שנקבעו לעניין", כתבו במשטרה.

לדברי הקצינים הבכירים לשעבר, ביניהם גם מפכ"לים בדימוס, אין ברצונם להיות נוכחים בערב לכבוד דנינו, "בעיקר לאור העובדה שהוא מרבה לדבר כאילו לא היו מפכ"לים לפניו". הם ציינו כי המפכ"ל היוצא לא כיבד את מוסד המפכ"לות ולא כיבד את המפכ"לים ואת סגל הפיקוד הבכיר שפרש, מלבד את אלו שמקורבים לו.

המפכ"ל היוצא דנינו בטקס פתיחת המכללה לשוטרים בבית שמשצילום: אמיל סלמן

השוטרים הבכירים לשעבר הוסיפו כי אינם רוצים להשתתף באירוע ש"איננו ברוח אירועי הפרידה מכחולי המדים". לפי הדיווח בגל"צ, הבכירים לא מתכוונים להודיע מראש על אי הגעתם.

אתמול נמתחה ביקורת במערכת הפוליטית על החלטתו של דנינו למנוע כניסת עיתונאים למסיבת הפרידה שלו. השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, התייחס לנושא ואמר: "אם שואלים אותי אם יש בזה היגיון, על פניו זה נראה לי מוזר. אבל אני לא מנהל את המשטרה, יש לה מפכ"ל". בתגובה אמר דובר המשטרה כי הוא יסקר את האירוע במלואו.

ביום שישי טען דנינו בראיון לערוץ 2 כי הוא אינו מעורב בהכנות לאירוע. בדוברות המשטרה ובלשכתו של המפכ"ל היוצא זעמו, וטענו כי ההחלטה למנוע מאנשי התקשורת להגיע לכנס היא אך ורק של דנינו. גורם בכיר במערך הדוברות של המשטרה אמר כי "אני כתבתי הכל, אך אנחנו מייצגים את המפקדים בארגון ואנחנו סוג של שכפ"ץ". הגורם הבכיר הדגיש כי "זו ההחלטה שלו, זה מה שהוא רוצה. אנחנו בארגון, וזה הקו שלו כרגע, ומחר (היום, י"ק) בחצות זה יחלוף".

במשטרה ובמשרד לביטחון הפנים נמתחה ביקורת חריפה על ריבוי טקסי הפרידה שיזם דנינו לפני סיום תפקידו, ועל ההוצאות הכספיות שהיו כרוכות בהם. מסוף החודש שעבר קיים המפכ"ל היוצא מסע פרידה, שמסגרתו ביקר בכל היחידות ובתחנות המשטרה, וסיכם עם השוטרים את כהונתו. "מקובל היה שהפרידות האלה נעשות ברמה של מרחבים ומחוזות", אמר קצין משטרה בכיר במחוז, שיש באחריותו מספר רב של תחנות משטרה. "בכל תחנה זה נאום, ארוחה, מתנות. במשטרה יש 67 תחנות. אין ספק שצריך לכבד עזיבה של מפכ"ל, אבל פה יש משהו יוצא דופן". במשטרה מעריכים עלות כל ביקור כזה בתחנה ב–3,000 שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ