רב מוכר מהצפון נעצר בנתב"ג בעקבות תלונות על אינוס במרמה ומעשים מגונים

הרב הורחק השבוע מעירו בעקבות דיווחים על עבירות מין לכאורה ואתמול הוגשו נגדו שתי תלונות במשטרה. עורך דינו: הרב מכחיש את החשדות, הוא לא ניסה לברוח מהארץ

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

רב מוכר מהצפון נעצר הלילה (חמישי) בנתב"ג כשניסה לצאת מהארץ, לאחר שהוגשו נגדו תלונות על אינוס במרמה, מעשים מגונים ואיומים. מעצרו של הרב הוארך עד יום רביעי והוצא צו איסור פרסום על שמו.

הפרשה החלה השבוע לאחר ששלושה רבנים בכירים החליטו לגרש את החשוד מהעיר בעקבות מידע שהגיע לגבי עבירות מין לכאורה שביצע הרב, המנהל כמה מוסדות דת בעיר. הרבנים החליטו על ההרחקה אף שבשלב זה עוד לא הוגשו תלונות במשטרה נגד הרב. אתמול, לאחר שפורסם כי הרב הורחק מהעיר, הגישה נגדו אשה תלונה במשטרה על הטרדה מינית שנעשתה לכאורה לפני 13 שנים. התלונה נחקרת ונבדק אם חלה עליה התיישנות.

לאחר מכן, בסביבות חצות, אשה נוספת הגישה נגדו תלונה בגין עבירת אינוס שאירעה לכאורה לפני כמה שנים. גורם המעורה בפרשה טען היום כי צפויות תלונות נוספות. דובר המחוז הצפוני של המשטרה, סנ"צ דורון מלכה, אמר כי "בשל צנעת הפרט ולמניעת פגיעה בהליכי החקירה, לא נוכל להתייחס לפרטי האירוע המצוי בחקירה".

ש', בת 38 תושבת הצפון, היתה הראשונה להגיש תלונה למשטרה על הרב. בשיחה עם "הארץ" סיפרה ש' כי ברגע שהסיפור נחשף בתקשורת היא היתה בסערת רגשות. "המחשבה של ללכת להתלונן היתה אחרי שראיתי שאף אחת לא התלוננה", היא סיפרה. "אמרתי שאני לא יכולה לתת לו לברוח". המעשים שמתארת ש' התרחשו לפני 13 שנים. ש׳ סיפרה כי היא היתה בת 25 כשבאה אל הרב כדי לבקש ברכה. 

לדבריה, כמה שעות לאחר הפגישה התקשר אליה הרב ואמר ש"נפתחו שערי שמים" ושהוא צריך לפגוש אותה בדחיפות. "הייתי מטומטמת. זה הדליק לי הרבה נורות אדומות", סיפרה ש'. לדבריה, היא נפגשה עם הרב ביער בירייה שבגליל העליון והוא נתן לה לשתות "מים קדושים". "את מרגישה שאת נוגעת באולימפוס", תיארה ש' את הפגישה.

לדבריה, הרב ביקש שתמרח על גופה מים קדושים. "פתאום מצאתי את עצמי עירומה. אני מבוהלת. אני ביער לבד. הרגשתי שהוא כישף אותי". לאחר שהתעוררה סיפרה ש' כי אחרי שגרמה לו לחדול ממעשיו החל הרב לאיים עליה. "הוא קילל אותי, אמר שהאחים שלי ימותו ושהילדים שלי יהיו חולים. הוא כעס שלא המשכתי את הטיפול", שחזרה ש'.

ש' מבקשת להדגיש כי המטרה שלה בחשיפת סיפורה היא שנשים יבואו להתלונן ולא יפחדו. "אנשים לא מדברים על זה. אף אחד לא האמין. זה רב גדול. יש את הקונפליקט של מה לעשות. זה רב שהתיימר להיות אלוהים. זה מפחיד". להערכתה, עשרות נשים נוספות חוו את מה שעברה. 

עו"ד שרה מרקוביץ', המייצגת את המתלוננות השנייה, אמרה ל"הארץ" כי השבר אצל האשה וסביבתה הוא גדול. "זו אשה נשואה, עם ילדים, אינטליגנטית נורמטיבית מהציבור הדתי-לאומי", ציינה. לדבריה, ההיכרות של בני הזוג עם הרב קיימת זו תקופה ארוכה. "היא נוצלה באופן מחפיר על ידי אותו הרב", הוסיפה. 

פרקליטו של הרב החשוד, עו"ד אפרים דמרי, אמר היום בשיחה ל"הארץ" כי הוא מכחיש את המעשים המיוחסים לו. "הוא משתף פעולה עם המשטרה באופן מלא, מוסר את גרסתו המלאה. בשלב זה נמתין לסיום החקירה. הרב מאמין שמדובר בעלילות שווא".

בעניין הנסיעה לחו"ל, סיפר עו"ד דמרי כי הרב עבר לפני כמה ימים אירוע לבבי ובוצע לו צינתור בבית חולים. "בהמלצת רופאיו תכנן חופשת מנוחה בחו"ל למספר ימים. הרב היה אמור לנסוע לחו"ל עוד לפני שהוגשו נגדו התלונות במשטרה, לכן הוא לא ברח". לדברי עורך הדין, בגלל הכוח והעוצמה שהרב צבר בשנים האחרונות ניסו לעשות לו "סיכול ממוקד", אולם לא ברור מצד מי. "הוא רב ומקובל בפני כולם" הוסיף עו"ד דמרי. 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ