שלוש תלונות נוספות הוגשו הבוקר (שלישי) נגד הרב מצפת החשוד במעשים מגונים, באינוס במרמה ובאיומים על נשים, זאת בנוסף לחמש התלונות שכבר הוגשו נגדו. בית המשפט המחוזי בנצרת דחה הבוקר את ערעורו של הרב נגד פרסום שמו. עם זאת, השופטת אסתר הלמן הודיעה על עיכוב ביצוע ההחלטה עד מחר בשעה 16:00, לבקשת עורך דינו של החשוד, המבקש להגיש ערעור על ההחלטה לבית המשפט העליון.

בהחלטה כתבה השופטת כי "במקרה הנוכחי, חומר החקירה שנאסף עד כה הינו משמעותי ובעל עוצמה. מדובר ביותר מתלונה אחת, יתרה מכך, יש בו אינדיקציה לפגיעה רחבה יותר ושיטתית במתלוננות נוספות". 

הרב נעצר בנתב"ג כשניסה לצאת מהארץ בשבוע שעבר, וביום שישי הובהל ממעצרו לבית החולים פוריה לאחר שחש ברע. ביום ראשון הועבר לבקשתו למרכז הרפואי זיו בצפת ושם הוא מאושפז כעת להשגחה. מבית החולים נמסר כי הוא צפוי להשתחרר היום לאחר שכל הבדיקות שעבר נמצאו תקינות. לפני כשבועיים עבר צנתור.

הרב בדיון בעניינו בבית המשפט, בשבוע שעבר

הפרשה החלה בשבוע שעבר לאחר ששלושה רבנים בכירים החליטו לגרש את הרב מהעיר בעקבות מידע שהגיע לגבי עבירות מין לכאורה שביצע. הרבנים החליטו על ההרחקה אף שבשלב זה עוד לא הוגשו תלונות במשטרה נגד הרב. לאחר ההרחקה, הגישו כמה נשים תלונות נגדו במשטרה.

רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, אמר בשבוע שעבר בעניין כי "אנחנו כולנו בשוק. גם אני מרגיש מרומה. אמרתי לו: 'אתה פגעת בכולנו, פגעת בנשים, באשתך ובילדים, בתלמידים שלך, במשפחה המורחבת, פגעת בהרבה מעגלים'". הרב אליהו היה זה שהוביל את הבדיקה הדיסקרטית שבעקבותיה הורחק לפני שבועיים הרב מביתו בצפון וניתק כל קשר עם תלמידיו.

ש', בת 38 תושבת הצפון, היתה הראשונה להגיש תלונה למשטרה על הרב. בשיחה עם "הארץ" סיפרה ש' כי החליטה להתלונן נגד הרב "אחרי שראיתי שאף אחת לא התלוננה, אמרתי שאני לא יכולה לתת לו לברוח". המעשים שמתארת ש' התרחשו לפני 13 שנים, ובמשטרה בודקים האם לא חלה במקרה התייישנות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ