בהסכמת הפרקליטות נדחה ביצוע המאסר של אולמרט בפרשת טלנסקי

ביום חמישי הוגש לעליון ערעור על פסק הדין של אולמרט בפרשת טלנסקי, ובמקביל הוגשה בקשה לעיכוב ביצוע העונש — שמונה חודשי מאסר, המתווספים ל–6 שנות מאסר בפרשת הולילנד

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

בהסכמת פרקליטות המדינה, עוכב היום (רביעי) ביצוע עונש המאסר שנגזר על ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט אומרט בפרשת טלנסקי.‎ עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הגישו ביום חמישי לבית משפט העליון ערעור על פסק הדין וגזר הדין של בית המשפט המחוזי בירושלים בפרשת טלנסקי. בה בעת הוגשה בקשה לעיכוב ביצוע עונש המאסר בפרשה זו.

ב-30 במארס השנה הורשע אולמרט בעבירות מרמה והפרת אמונים ובקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות בפרשה, שממנה זוכה ביולי 2012. הוא הורשע בכך שקיבל מעטפות מזומנים, בסך מאות אלפי שקלים, מאיש העסקים היהודי־אמריקאי משה טלנסקי. הוא שמר אותן בקופה סודית, מבלי לדווח עליהן לרשויות המס או למבקר המדינה.

בסוף מאי נגזר על אולמרט עונש מאסר בפועל של שמונה חודשים, שמונה חודשי מאסר על תנאי וקנס של 100 אלף שקל. שמונת חודשי המאסר מתווספים לשש שנות המאסר ולקנס של מיליון שקלים שנגזרו על אולמרט בפרשת הולילנד, גזר דין אשר גם לגביו עומד ערעור. במקביל לערעור שהוגש כעת, הוגשה גם בקשה לעיכוב ביצוע עונש המאסר שנגזר על אולמרט בפרשת טלנסקי.

אהוד אולמרט בבית המשפט העליון, היוםצילום: נועם מושקוביץ

תיק טלנסקי חזר לבית המשפט המחוזי לאחר התפתחות דרמטית במסגרתה נהפכה שולה זקן לעדת מדינה ומסרה עדות וקלטות שהקליטה בסתר. בעקבות כך, המדינה הגישה בקשה לבית המשפט העליון לשמיעת ראיות נוספות ובאוגוסט 2014 התקבלה הבקשה, והדיון הוחזר לשמיעת הראיות בבית המשפט המחוזי. בשל פרישתה של הנשיאה מוסיה ארד, הצטרפה להרכב השופטים שכלל את יעקב צבן ומשה סובל, השופטת רבקה פרידמן־פלדמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ