רונאל פישר שוחרר למעצר בית לאחר יותר מ-70 ימי מעצר

פישר ישהה בבית חמותו בפיקוח אלקטרוני, וארבעה עדים חתמו למענו על ערבות בסך 300 אלף שקלים כל אחד. זאת בעקבות ערר שהגיש והתקבל על ידי ביהמ"ש העליון בשבוע שעבר

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

עורך הדין רונאל פישר שוחרר הערב (ראשון) למעצר בית, לאחר שהיה עצור במשך כ-70 יום. זאת לאחר שביום חמישי האחרון קיבל בית המשפט העליון את הערר של פישר וקבע כי הוא ישוחרר למעצר בית בביתה של חמותו בפיקוח אלקטרוני.

השופט מינה ארבעה מקורבים של פישר למפקחים - כל אחד מהם נדרש לחתום על ערבות עצמית של 300 אלף שקל - וקבע כי הערבויות יחולטו אם פישר יפר את תנאי הפיקוח. בנוסף, נקבע כי שניים מבתיו של פישר ישועבדו כדי להבטיח שאינו מפר את התנאים. על פישר גם נאסר ליצור קשר עם המעורבים בפרשה.

פישר משתחרר מבית המעצר, הערבצילום: ניר קידר

השופט יצחק עמית שדן בערר התייחס לעילות מעצר עד תום ההליכים שקבועות בחוק: מסוכנות ושיבוש הליכי משפט. הוא הדגיש כי יש ממש בטענת מח"ש כי העבירות פוגעות בסדרי שלטון וממשל. "אני נכון לקבל את עמדת מח"ש כי השילוב של נועזות-תחכום-שיטתיות עשוי להוות אינדיקציה למסוכנות. אף לא אכחד כי הוטרדתי מדרכי המניפולציה והעורמה בהן פעל פישר".

ואולם למרות זאת קבע כי "בעקבות מעצרו המתוקשר של פישר, דומה כי נגזרו מחלפות ראשו". רישיונו כעורך דין נשלל, מקור המידע היחיד שלו במשטרה נעצר, נכלא, הועמד לדין עמו ועונשו אמור להיגזר בקרוב. קשה להניח כי יתאפשר לו למצוא לקוחות למרכולתו. אף לא ניתן להתעלם מהסיקור התקשורתי הנרחב שהפרשה זוכה לה, כך שהאפשרות המעשית כי פישר ישוב למעלליו אם ישוחרר לחלופת מעצר, אינה סבירה במיוחד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ