המשטרה גבתה עדות מנהג המונית שהיה בתאונה בה נהרג גל בק

העדות נגבתה בהוראת הפרקליטות לצורך דיון בערר שהגישה המשפחה על ההחלטה לסגור את התיק. למרות דבריו בתחקיר ערוץ 1, בעדות התקשה הנהג לומר אם הנהגת הדורסת חצתה את הצומת באדום

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

משטרת ישראל גבתה היום (שלישי) - בהוראת הפרקליטות - עדות מנהג המונית דורון בן משה, שהיה עד ראייה לתאונה בה נהרג גל בק לפני כעשור. בפרקליטות טוענים שההחלטה לזמן את בן משה, שגרסתו לא נגבתה מיד לאחר התאונה, היא לצורך הדיון בערר שהגישה המשפחה על ההחלטה לסגור את התיק.

גל בק נהרג לפני כעשר שנים, בגיל 16, בתאונת דרכים בתל אביב. נהגת רכב פגעה בו בצומת הרחובות קק"ל וחיים לבנון, אולם התיק נסגר זמן קצר לאחר מכן. בחקירה טענה הדורסת כי חצתה את הצומת באור ירוק ואילו בק הוא שחצה באדום. אולם תחקיר ערוץ 1 ששודר בסוף השבוע האחרון העלה סימני שאלה לגבי האירוע.

לפי התחקיר, עדי ראייה - בהם בן משה - סיפרו כי הנהגת הדורסת היא שנכנסה לצומת באור אדום. עוד עלה מהתחקיר כי עדה שטענה לאחר המקרה שבק אחראי לתאונה הציגה גרסה הפוכה, וכן כי הנהגת הדורסת נסעה במהירות גבוהה יותר מכפי שהעידה. על פי התחקיר, התיק נסגר מבלי שהנהגת עברה בדיקת אלכוהול. בערוץ 1 הזכירו כי פרקליטת מחוז תל אביב בעת סגירת התיק היתה רות דוד, שנאשמת בפרשת רונאל פישר.

גל בק, מתוך עמוד הפייסבוק "לא שוכחים את גל - פותחים את תיק החקירה מחדש"צילום: באדיבות המשפחה

למרות דבריו בתחקיר, בן משה התקשה לומר במהלך העדות מי מהשניים חצה את הצומת באדום - הנהגת הדורסת או גל בק - כך לדברי גורמים בפרקליטות. בגרסתו, טען נהג המונית כי הוא לא היה בכיוון הנסיעה של המכונית והאופנוע שהתנגשו, וכן כי היה עסוק בהעלאת נוסעים ולכן לא הצליח לראות את האור ברמזור באותו הזמן.

גורמי מקצוע המעורים בחקירה סיפרו כי גרסתו מעט מבולבלת ולא אחידה ולכן גם קשה מאוד לקבוע מעדותו מה התרחש באותו הרגע מזווית מבטו. על כן, בפרקליטות סבורים כי בשלב זה עדותו לא תשנה את התמונה. עם זאת, מחוץ לחדרי החקירות המשיך לטעון בן משה כי הוא סבור שנעשה עוול לבני המשפחה.

גורמים במשרד המשפטים הבהירו כי הזמנתו של בן משה למתן עדות אינה מצביעה על פתיחת התיק מחדש. יש לציין כי במשטרת ישראל לא רשאים להחליט על חקירה מחודשת של התיק משום שמדובר במקרה שכבר הועבר לפרקליטות המדינה ורק משרד המשפטים הוא שאמור לקבל החלטה אם לפתוח את התיק מחדש ואם לאו. תחקיר הערוץ הראשון:

תחקיר הערוץ הראשון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ