המשטרה בודקת אם שני עורכי דין ניסו לשבש חקירה בפרשה 512

שני עורכי הדין המייצגים חשודים המעורבים בפרשה זומנו לחקירה. במשטרה חששו כי אחד מהם היה עלול להעביר לעמיתו מידע על עימותים שנערכו בין החשוד לבין אחד מעדי המדינה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שני עורכי דין המייצגים חשודים המעורבים בפרשה 512 זומנו הערב (רביעי) לחקירה בימ"ר תל אביב. המשטרה בודקת אם עורכי הדין נטלו חלק בניסיון שיבוש חקירת הפרשה. במשטרה הביעו חשש כי אחד מעורכי הדין העביר מידע לעמיתו על עימותים שנערכו בחדרי החקירות עם אחד משמונת עדי המדינה בפרשה. המשטרה מנסה לבדוק אם נעשה ניסיון לתאם גרסאות בין חשודים בניסיונות החיסול של זאב רוזנשטיין. לעת עתה עורכי הדין אינם נחקרים תחת אזהרה.

מחר צפויה הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד העבריין אסי אבוטבול - אחד החשודים הבכירים בפרשה, שחשוד בהתנקשות בעורך דינו יורם חכם. שלשום הגישה הפרקליטות כתבי אישום נגד 20 חשודים בפשעים חמורים. איציק אברג'יל ואבי רוחן נאשמים ברצח שלושה חפים מפשע. עבריינים נוספים נאשמים בניסיון לרצח ובעבירות הלבנת הון ומס.

תיקי חשודים פרשה 512צילום: אילן אסייג

כתב אישום נגד בכירי ארגוני הפשע בישראל, המתפרש על פני 50 עמודים, הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב. הוא מייחס לאיציק אברג'יל, אחיו מאיר, אבי רוחן, מוטי חסין ו–14 נאשמים נוספים אחריות להתנקשויות בעולם התחתון, כחלק מהיריבות וממאבקי השליטה בין הארגונים. איציק אברג'יל ורוחן נאשמים גם ברצח שלושה חפים מפשע.

כמו כן, הוגש כתב אישום נפרד נגד ראש ארגון הפשע ריקו שירזי ואיש סודו אסי יריב בגין שידול לניסיון רצח אסי אבוטבול ושידול לרצח מקורבו גיא יחזקאל, כחלק ממאבק על אזורי שליטה באזור השרון.

הרקע להתנקשויות הוא סכסוך בין ארגון אברג'יל לזאב רוזנשטיין ולעבריינים ממשפחת אוחנה וכן העבריינים פליקס ואסי אבוטבול.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ