הסדר טיעון: מנהל הפועל פ"ת לשעבר ירצה חמש שנות מאסר בגין עבירות מין בקטינים

עונשו של עופר צברי סוכם עם הפרקליטות לאחר שהודה והורשע בכמה מקרים של מעשים מגונים תוך ניצול יחסי תלות, מעשי סדום וניצול קטינים לזנות. בית המשפט יידרש לאשר את ההסדר

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

עופר צברי, מנהל קבוצת הפועל פתח תקוה בכדורגל לשעבר ירצה עונש של חמש שנות מאסר בפועל, כך עולה מהסדר טיעון שהציגו הפרקליטות וסנגורו היום (ראשון) בבית המשפט המחוזי בתל אביב. ההסדר טעון את אישור בית המשפט. באפריל האחרון הודה צברי בהסדר טיעון והורשע בעבירות מין בקטינים בני 17-15. צברי הודה בכמה מקרים של מעשים מגונים תוך ניצול יחסי תלות, מעשי סדום בקטין וניצול קטינים לזנות.

צברי נעצר לראשונה ב-27 בנובמבר על ידי שוטרי תנועה בחולון, כשהוא ונער בן 17 נמצאו עירומים למחצה במכוניתו. הוא נחשד בביצוע עבירות מין בנער, נמלט מהמקום ועל פי החשד דרס את השוטרת נוי זיתון. הוא נעצר כעבור זמן קצר בחולות ראשון לציון לאחר שירי בוצע לעבר מכוניתו והיא נתקעה. כעבור כשבוע שחרר אותו בית משפט השלום למעצר בית.

ממדי הפרשה החלו להתברר עם קבלת תוצאות בדיקת הנייד של צברי. בטלפון הנייד נמצאו כמה התכתבויות עם נערים שצברי לא הספיק למחוק ושהעלו חשד שקיים עמם קשר מתמשך וניצל אותם מינית מתוקף תפקידו. בדצמבר האחרון נעצר צברי יחד עם שלושה גברים, בהם קצין בכיר בצה"ל בחשד כי קיימו יחסי מין עם קטינים תמורת כסף והוגש נגדו כתב אישום. 

צברי בהארעת מעצרו בשנה שעברהצילום: עופר וקנין

על פי כתב האישום המתוקן שהוגש במסגרת הסכם הטיעון, צברי נודע בקרב שחקני קבוצת הנוער כ"דמות אב". לאור מעמדו בעולם הכדורגל בו שאפו הקטינים להשתלב, הוא ביסס את תלותם בו "לרבות דרך ניהול התכתבויות עימם, באינטנסיביות, באמצעות יישום הווטסאפ, אשר בחלקן נשאו אופי מיני או אינטימי". על פי הנטען, במועדים שונים ובהזדמנויות שונות, הוא ביצע בקטינים עבירות מין, בהסכמתם, שהושגה תוך ניצול יחסי התלות של הקטינים בו.  

הסדר הטיעון כלל תיקון של כתב האישום שבו שונו נסיבות ביצוע העבירות כך שבשניים מהמקרים, הומרה אי-ההסכמה לביצוע העבירות לניצול יחסי התלות. בפרקליטות מחוז תל אביב הסבירו כי השיקול המרכזי בעריכתו של הסדר הטיעון היה לחסוך מהמתלוננים הקטינים את מתן העדות בבית המשפט. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ