יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שני שוטרים ממערך המודיעין במחוז דרום נעצרו היום (חמישי) על ידי מח"ש בחשד ששתלו כמות גדולה של הרואין ברכבו של אזרח. בעקבות שתילת הסם ברכבו, האזרח נעצר והוגש נגדו כתב אישום שכלל סעיף של אחזקת סמים מסוכנים שלא לשימוש עצמי. האזרח הכחיש שהחזיק בהרואין וטען כי הסם הושתל ברכבו. רק לאחר שלמח"ש הגיע מידע המחזק את גרסתו, תוקן כתב האישום והאזרח שוחרר.

בדצמבר 2014 תושב הדרום נעצר כשנהג ברכבו בכביש ראשי בבאר שבע. השוטרים שערכו חיפוש ברכבו מצאו תחילה 4.2 גרם חשיש (כמות שבצידה עבירה פעוטה יחסית של שימוש עצמי), ולאחר מכן – 50 גרם הרואין (כמות גדולה של סם מסוכן שבצידה עבירה חמורה הרבה יותר).

החשוד, שהופתע לגלות את ההרואין ברכבו וטען שמדובר בסם שהושתל, נעצר עד תום ההליכים והוגש נגדו כתב אישום שכלל שני סעיפים – האחד בגין החזקת הרואין שלא לשימוש עצמי והשני בגין החזקת חשיש לשימוש עצמי. רק אחרי שישב במעצר כשלושה חודשים, הגיע למח"ש מידע שאישש את גרסתו והעלה חשד כי ייתכן שהשוטרים שערכו את החיפוש, יחד עם שותפים נוספים, היו אחראים לשתילת ההרואין ברכב. האדם שוחרר ממעצר וכתב האישום נגדו תוקן באמצע מארס השנה, כאשר סעיף החזקת הסם המסוכן שלא לשימוש עצמי נמחק ונשאר רק סעיף החזקת החשיש לשימוש עצמי.

"לאחר שהוגש כתב האישום ומסיבות שקשורות לחסיון, החליט פרקליט המחוז למחוק חלק מכתב האישום הקשור לסמים שנתפסו ברכבו של הנאשם. יחד עם זאת, הנאשם הודה בכתב אישום מתוקן והורשע בהחזקת חלק מסם שנתפס עליו לצריכה עצמית", נמסר מפרקליטות מחוז דרום בתגובה.

בשלב זה לא ברור האם השוטרים שתלו את הסם במהלך החיפוש עצמו, או שההרואין הושתל מוקדם יותר והשוטרים ערכו את החיפוש ביודעם כי "ימצאו" את הסם. יחד עם שני השוטרים, נעצרו היום גם שני חשודים נוספים בשתילת הסם. מעצרם של ארבעת החשודים הוארך על ידי בית משפט השלום בירושלים ביום אחד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ