שני מנהלים בשב"כ: בכיר בארגון הטריד אותנו מינית

לטענת השניים, האיש נהג להתחכך ולגעת בהם וכן התבטא בפניהם בבוטות. על פי הסדר טיעון המסתמן, הבכיר יודה בהתנהגות בלתי הולמת, יושעה זמנית מעבודתו וייקנס

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שני ראשי ענפים בחטיבה המבצעית של השב"כ בשירות הביטחון הכללי (שב"כ) הגישו תלונה נגד בכיר בארגון, בטענה כי הוא נהג להטריד אותם מינית - פיזית ומילולית. את התלונה, שחשף הבוקר (שני) איתמר אייכנר ב"ידיעות אחרונות", הגישו השניים לפני שלושה חודשים לגורמים הרלוונטיים בשב"כ, וזו הועברה לנציבות שירות המדינה - הגוף החוקר מקרים מסוג זה. עם הגשת התלונה יצא הבכיר לחופשה.

לטענת שני העובדים, אותו בכיר נהג להתחכך בהם, לגעת באיבריהם האינטימיים ולהפנות אליהם הערות בוטות כגון "לך לחדר אני אזיין אותך".

אחרי בירור וחקירה של החשדות שהועלו, התגבש הסדר טיעון עם הבכיר. על פי ההסדר המסתמן, האיש צפוי להודות בהתנהגות בלתי הולמת, ולהיות מושעה זמנית מתפקידו בארגון. כמו כן, הבכיר צפוי להינזף ולקבל קנס. עו"ד דרור ארד-אילון, המייצג את שני המתלוננים, מסר בשמם: "אין תגובה".

מהשב"כ נמסר כי בסוף אפריל הגיע להנהלת הארגון מכתב תלונה מטעם עורכי דינם של שני מנהלים בשירות נגד מנהלם הישיר, בדרגת ראש מחלקה. הודעה על כך הועברה מיד לנציבות שירות המדינה והתלונה הועברה לטיפול אגף המשמעת, שמצדו הורה למנות חוקר מטעמו לבדיקתה. "מרגע שהועבר הטיפול בתלונה לנציבות שירות המדינה, לא היתה הנהלת השירות מעורבת בכל דרך שהיא בבדיקתה. מובן מאליו כי לא הופעלו לחצים כלשהם, ולא היתה התערבות כלשהי בתהליך החקירתי", נמסר. "אנשי השירות שיתפו פעולה באופן מלא עם החקירה, כמתחייב מהוראות הדין ומנהלי השב"כ".

עוד נמסר מהשב"כ כי "השירות לא נחשף עד עצם היום הזה לעדויות שנגבו במהלך החקירה. ממצאי החקירה ומסקנותיה נקבעו על ידי ראש אגף המשמעת על פי שיקול דעתו הבלעדי. שב"כ רואה חשיבות עליונה בהקפדה על נורמות התנהגות של מנהלים ועובדים בארגון, זוטרים ובכירים כאחד, רואה בחומרה כל חריגה מהנורמות הללו ופועל בהתאם. אם מגיע לידי הנהלת השירות מידע המלמד על התנהגות בלתי הולמת של עובד השירות, זה מועבר כמתחייב לטיפול אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה, האמון על בדיקתו ועל הטיפול המשמעתי או המשפטי בו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ