השב"כ הנחה את בית הנשיא להעביר למשטרה את האיומים שקיבל ריבלין

בעקבות התבטאויותיו בגנות רצח התינוק עלי דוואבשה, קיבל הנשיא איומים רבים וברשתות החברתיות כינו אותו "בוגד" ו-"מחבל". בית הנשיא יגיש תלונה במשטרה בעקבות האיומים על חיי ריבלין

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ריבלין בעצרת בירושלים, אתמולצילום: אי־אף־פי

בית הנשיא מתכוון להגיש תלונה במשטרה בנוגע לאיומים שנשלחו נגד הנשיא ראובן ריבלין לאחר שגינה את רציחתו של הילד עלי דוואבשה מהכפר דומא. בית הנשיא קיבל הנחייה מהשב"כ להעביר למשטרה את האיומים שנשלחו אליו. ממשטרת ירושלים נמסר כי טרם הוגשה תלונה.

לאחר הרצח התבטא ריבלין בחריפות נגד מבצעיו ונגד האווירה הציבורית שאפשרה אותו. בעצרת של הקהילה הגאה אתמול בירושלים אמר הנשיא: "להבות פשטו בארצנו, להבות של אלימות להבות של שנאה, להבות של אמונה שקרית, מסלפת ומעוותת. להבות המתירות שפיכות דמים, בשם התורה, בשם ההלכה, בשם המוסר, בשם אהבת ארץ ישראל". בעקבות הדברים ספג הנשיא עשרות איומים על חייו וגידופים, לרוב ברשתות החברתיות. בין היתר היו שכינו את הנשיא בוגד, אויב היהדות, מחבל ועוד. 

ביום הרצח של דוואבשה העלה ריבלין לפייסבוק פוסט בו גינה בעברית ובערבית את המקרה. "יותר משאני חש בושה, אני חש כאב", כתב. "כאב על רציחתו של תינוק קטן. כאב על שבני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש. דרכם אינה דרכי. דרכם אינה דרכנו. דרכם אינה דרכה של מדינת ישראל ואינה דרכו של העם היהודי".

בדבריו פנה ריבלין לקוראים וביקש לשמור על איפוק. "ברגעים כואבים אלו אני פונה אליכם, אל העם הפלסטיני, אל כל אזרח שומר חוק - ומבקש מכם לא להיכנע לרגשות הזעם והכעס. זה הזמן לשלב ידיים", כתב. "עלינו לתת למערכת החוק לבצע את המוטל עליה ולהיזהר מלהיגרר למעשים מזיקים ומיותרים... למרות הכאב והצער עלינו להמשיך ולהאמין ביכולת שלנו לבנות גשרים של דו קיום, של חיים משותפים. אסור לתת לטרור לנצח".

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בעצרת המחאה בירושלים קרדיט: רויטרס

כמעט 2,000 תגובות נכתבו לפוסט של ריבלין ויותר מ-10,000 לייקים. למרות דבריו הקוראים לדו-קיום ולחמלה, משתמשים רבים התרעמו וכתבו תגובות מנאצות ומסיתות. גם הפוסט שהועלה אתמול לפייסבוק, לאחר נאומו של ריבלין בעצרת בירושלים, זכה ללייקים ולתגובות רבות, בהן תגובות נאצה נוספות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ